V novej sezóne ostávame neporazení
15. októbra 2015

Nitrania vstúpili do stretnutia sebavedomo a hneď od úvodu sa ujali taktovky zápasu. Karlovka doplácala v tejto fáze na doskok a nedôslednú obranu, čím umožňovala hosťom premieňať voľné strely. Za stavu 1:10 preto musel prísť oddychový čas, ktorý pomohol, domáci hráči sa osmelili a postupne začali okresávať manko, lenže stále pretrvávali problémy s rýchlou prechodovou fázou Nitry do útoku na čele so Simičom a Pejovicom. Karlovka prehrávala po prvej štvrtine 15:24. Druhá časť zápasu bola oveľa zaujímavejšia, najskôr ju načali hostia šnúrou 10 bodov v rade. Rozháraná hra Karlovky mala za príčinu, že Nitra bola dokonca vo vedení o 21 bodov. Potom však prišlo oživenie v podobe úspešných pokusov, ktoré vliali život do hry Karlovky. Ešte do konca polčasu sa podarilo zverencom Milana Černického stiahnuť obrovské manko na prijateľné 4 body - 35:39. Na začiatku tretej štvrtine sa Bečarikovi podarilo vyrovnať skóre zápasu a začínalo sa tak odznova. Tento fakt hral do karát Karlovke, ktorá začala byť jasne lepším celkom na palubovke, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Hostia z Nitry však stále hrýzli a držali sa na 5-bodovom rozdieli. V poslednej štvrtine potiahli hráči Karlovky definitívne za ďalším víťazstvom, na hosťoch už bolo vidieť chýbajúce sily a záver tak nepriniesol drámu. Karlovka si pripísala tretie víťazstvo v rade, doma zdolala celok Nitry 78:67 a ostáva tak jediným neporazeným celkom v súťaži.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MBK SPU Nitra 78:67 (15:24,20:15,23:14,20:14)

Karlovka: Kožár 16, Židzik 11, Hoferica 9, Hlivák 8, Podhorský 2 (Bečárik 12, Hašan 12, Žilík 6, Brliť 2, Jurčina 0, Krajčír 0, Luley 0)

Nitra: Simič 21, Pejovic 14, Stojanov 14, Štefek 6, Novysedlák 5 (Kysela 3, Petrovský 2, Šimončík 2, Ábel 0, Bukovič 0, Pánis 0, Samek 0)

TH: 18/22 – 12/18, Trojky: 6 – 9, Fauly: 22 – 21, Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Turček, 200 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): „Určite nie som spokojný. Očakával som hlavne oveľa lepší vstup, hrali sme strašne ležérne či v útoku, ale aj na doskoku či v základných herných činnostiach. Takto nemôžeme začať, aby sme prehrávali o nejakých 19 bodov s Nitrou. Na tieto začiatky si musíme dávať pozor. Spokojnosť možno len s výsledkom, ale tých úvodných 14 minút z našej strany bolo veľmi slabých.“

Róbert Bečarik (hráč Karlovky): „Prvá štvrtina bola z našej strany veľmi zlá. Je pravda, že Nitre padli viaceré strely, ale to bolo spôsobené tým, že sme veľmi slabo bránili, vďaka čomu mali voľné strely. Nedokázali sme robiť to, čo sme si povedali v šatni. Po druhom time-oute sme si povedali niektoré veci, ktoré musíme splniť, bohužiaľ sme ich nesplnili a náskok Nitry sa zvyšoval. Až po oddychovom čase v druhej štvrtine to bolo lepšie, náskok sa znižoval, padli nám nejaké voľné strely a už sme celkom psychicky chytili, aj na lavičke. Druhý polčas to bolo skôr vyrovnané.“

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk