V Petržalke sa konalo 2. kolo Minibasket ligy
03. mája 2016

Minibasket liga v klube MBK Karlovke má tento roku 5 turnajov. Prvé kolo sa uskutočnilo v Karlovke. Druhé kolo má úspešene za sebou Petržalka. V sobotu za účasti 42 nádejných basketbalistov a basketbalistiek sa konalo 2. kolo Mini Basket Ligy v Minibasket Centre v Petržalke. Už v tradičnom formáte sa po úvodnej spoločnej rozcvičke odštartovali zápasy minibasket centier, kde sa vytvorili 3 tímy = Petržalka, Senec a Karlovka + Dúbravka.

Od poslednej miniligy bolo vidno na hre, že deti trénovali a zlepšili sa. Videli sme viacero pekných akcií. V prestávkach medzi zápasmi sa súťažilo, v prvej súťaži si zmerali sily deti a v druhej rodičia z minibasket centier. Obe súťaže boli spestrením celého podujatia.
Peter Ivanovič , Petržalka centrum: "Teší ma záujem detí, ale i rodičov. Telocvičňa bola plná nadšencov športu. Príjemne ma prekvapila súťaž rodičov, ktorí ju zobrali nebrali na ľahkú váhu a snažili sa nazbierať body pre svoje deti :-). Vidno pokrok všetkých detí, zápasmi získavajú cenné skúsenosti, ktoré určite využijú v ďalších zápasoch. Podujatie hodnotíme ako vydarené a chcem sa poďakovať hlavne rodičom za vytvorenie pekného prostredia a atmosféry počas celého podujatia."
IMG_8400
Denisa Zambová, Dúbravka centrum: Tento krát sme sa posunuli trošku ďalej od našej lokality a zavítali sm do Petržalky. Pre niektorých hráčov nášho centra to bolo prvé podujatie, no máme aj stályh účatníkov z nášho centra, čo ma veľmi teší. Cieľom je, aby decká z Dúbravny naberali nové zápasové skúsenosti mimo svojej prípravky. Je na škodu, že nás nie je viac, ale ako sa hovorí " zdravé jadro" máme. Verím, že to bude stále lepšie a lepšie s našou početnosťou na turnajoch. Zápasy a súťaže sa deckám veľmi páčili. Najbližšie kolo sa organizuje u nás v Dúbravke na ZŠ- Pri kríži už čoskoro 14.5.2016. "
Pri veľkej podpore rodičov decká zažili skvelú basketbalovú atmosféru. Víťazom druhého kola sa stali nakoniec domáci minibasketbalisti z Petržalky, za nimi skončili Senčania a na treťom mieste spoločný tím Karlovka - Dúbravka. Viac ako umiestnenie nás teší záujem detí  o basketbal a ich radosť zo súťaženia a zápasov.
logoBA_fullc_centrAkcia bola podporovaná z Grantového programu mesta SR Bratislavy pre voľný čas, šport a sociálne aktivity.
Tabuľka z podujatia

Body
MiniBasket centrá
Karlovka + Dúbravka Petržalka  Senec
Účastníci 9+8 12 13
Súťaž I. 10 10 10
Zápas I. 26 38 30
Súťaž II. 55 62 59
Zápas II. 22 36 24
Rodičovská s. 10 13 14
Sumár 132 (131) 171 160
Poradie  3  1  2
Priebežná tabuľka
Karovka Dúbravka Petržalka Vajnory - Senec
1. kolo 4 8 8 6
2. kolo  4 4  8 6
3. kolo
4. kolo
5. kolo
Najbližšie kolo, v poradí tretie nás čaká 14.5.2016 v Dúbravke, ZŠ - Pri kríži.Tešíme sa na Vás :)
Fotogaléria z podujatia