V piatok vyvrcholí projekt Škola na basket, pozývame všetky deti!
08. decembra 2015

Zápas medzi extraligovými Karlovkou a Interom si môžu zdarma prísť pozrieť všetci žiaci.

Vo svojej druhej extraligovej sezóne zorganizoval Mládežnícky basketbalový klub Karlovka viacero akcií vrámci projektu ŠKOLA NA BASKET. Jeho cieľom je ukázať žiakom prvého a druhého stupňa ZŠ, ale aj starším, basketbal na najvyššej úrovni. Projekt pre mladých športovcov vyvrcholí tento piatok (11.12.). Dopoludnia o 11:00 nastúpia hráči Karlovky na palubovke bratislavskej Hant Arény proti domácemu bratislavskému Interu.

z

Už od úvodných kôl sa darilo pritiahnuť na najvyššiu mužskú basketbalovú súťaž množstvo detí. "Môžu si tak naživo a zblízka užiť atraktivitu, súťaživosť a vysokú dynamiku profesionálneho basketbalového duelu," prezrádza šéftréner Karlovky František Kubala.

Zápasy Karlovky už videli naživo aj žiaci zo základných škôl Felix,  ZŠ A. Dubčeka na Majerníkovej ulici, ZŠ Hlboká, či Gymnázia a ZŠ v Senci. "Všetci účastníci mali možnosť aktívne sa zapojiť do diania zápasu. Či už pred jeho začiatkom pri predstavovaní tímov a škol, mohli povzbudzovať v radoch nášho fanklubu alebo mohli cez polčasovú pauzu súťažiť v detských minibasket disciplínach," približuje F. Kubala.

l

Odložený súboj 18. kola medzi bratislavskými rivalmi bude napokon poslednou a zároveň najväčšou akciou projektu Škola ide na basket a tiež posledným súťažným zápasom pred Súbojom hviezd najvyššej basketbalovej súťaže. Extraligový tím VŠEMvs Karlovka Bratislava vyšiel svojmu súperovi s nabitým programom v ústrety a vzdal sa domáceho prostredia i tradičného večerného zápasového času. "Dohodli sme sa, že prispôsobíme termín, čas i miesto všetkých školákom, ktoré by si mali záujem prísť so svojimi žiakmi na extraligový basketbal," vysvetľuje F. Kubala s tým, že budúci rok chce Karlovka v tomto projekte pokračovať.

p

Už tento piatok tak odohráme duel proti ašpirantovi na titul Interu Bratislava na Pasienkoch o 11.00.

Súboj je určený najmä pre najmladších športových priaznivcov zo základných, či stredných škôl, no vítaní sú aj iní basketbaloví fanúšikovia. "Verím, že si všetky deti prídu na svoje a uvidia v atraktívnej hale atraktívny basketbal. Pre všetkých je vstup zdarma," dodáva F. Kubala.

Viac fotografií z projektu ŠKOLA NA BASKET nájdete vo fotogalérii tu!

4a78bdc4-93b0-4827-9ac7-7d7a6aac2965

(tk, foto: Martin Šopinec)