V predposlednom zápase sezóny o historické víťazstvo
25. marca 2017

Do konca základnej časti zostávajú už len dva zápasy. Basketbalisti Karlovky si v sobotu zmerajú sily s hráčmi Komárna.

MBK Komárno je na piatom mieste v tabuľke a má tak istú účasť v play-off. Ešte však nemá potvrdenú piatu priečku. Práve víťazstvom nad Karlovkou by mohli definitívne zlomiť šance šiesteho Svitu, ktorý ma rovnaký počet bodov ako Komárno, má však odohraný zápas viac. Basketbalisti z južného Slovenska sú na víťaznej vlne, ťahajú trojzápasovú sériu výhier. Najskôr si na domácej palubovke poľahky poradili s Handlovou, potom v dôležitom zápase zdolali pod Tatrami Svit o dva body po predĺžení a napokon doma nedali šancu Spišskej.

Karlovka má už isté deviate miesto. To si poistila v zápase proti desiatej Spišskej, ktorú zdolala na jej palubovke. Práve v tomto zápase prelomili Bratislavčania dlhú deväťzápasovú sériu prehier. Naposledy ale podľahli pred domácimi divákmi Prievidzi, ktorá Karlovku zdolala poľahky o 33 bodov.

„Čaká nás výzva s ďalším kvalitným súperom. Nemáme čo stratiť, treba sa vyvarovať zbytočných chýb, hrať s chuťou a koncentrovane po celý zápas,“ povedal pred stretnutím Peter Ivanovič.

Basketbalisti Karlovky sa stretnú s veľmi neobľúbeným súperom. V histórií našej najvyššej súťaže sa im Komárno nikdy nepodarilo poraziť. Prehrali celkovo jedenásťkrát. Najlepší výsledok uhrali v tejto sezóne. Hneď v prvom vzájomnom zápase dosiahli len o šesť bodov menej ako ich súper (85:91). V ďalších dvoch tohtosezónnych zápasoch Komárno zvíťazilo 84:74 a 98:65.

Zápas sa začne v sobotu o 18.00.