V Slovenskom pohári proti Interu
05. februára 2015

Basketbalistov VŠEMvs Karlovka Bratislava čaká v piatok ich premiéra v Slovenskom pohári. Ich štvrťfinálovým súperom bude mestský rival Inter, duel sa začína na Pasienkoch od
18.00 h.

Slovenský pohár - štvrťfinále:
BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava (piatok, 18.00 h)
rozhodujú: Margala, Hančík, Turčin

Interisti sa v posledných ligových zápasoch trápili, keď najskôr prehrali doma s Prievidzou a potom aj rozdielom jediného bodu na palubovke Banskej Bystrice. Minisériu dvoch prehier prerušili "žlto-čierni" v stredu, keď si na domácej pôde poradili s Handlovou (94:77). "Mali sme pár výborných momentov. V druhom polčase sme zlepšili obranu, určite sme sa pohli týmto výkonom dopredu,“ hodnotil duel Martin Rančík. Spokojný bol aj tréner Oleg Meleščenko. "Bude nám ešte trvať, kým sa zohráme. Videl som však už časti, keď sme hrali taký basketbal, aký chcem. Stopercentná obrana a organizovaný útok. Máme stále hráčov, ktorí by mali dostávať väčší priestor, ale bude to záležať len od nich, ako sa s tým popasujú," povedal pre Basket.sk kouč Meleščenko.

Za Inter nastúpila už aj najnovšia posila Justin Ward. Americký pivot prišiel na Pasienky z poslednej Nitry ako najlepší strelec SBL. "Musím sa zohrať s tímom. Naučiť sa systém, najmä v obrannej fáze. Je to tu viac profesionálnejšie ako v Nitre. Určite je mojím cieľom pomôcť Interu vyhrať titul a takisto uspieť v pohári,“ hovoril Ward, ktorý odohral v stredu len štyri minúty.

Karlovka v stredu hrala s lídrom súťaže z Prievidze vyrovnanú partiu, hostia rozhodli o svojom víťazstve až v závere. Nováčik má s mestským rivalom nepriaznivú bilanciu, zatiaľ prehral v aktuálnej sezóne všetky tri vzájomné stretnutia. "S Interom sme odohrali v tejto sezóne tri stretnutia, súpera už poznáme. Vieme, že sa v posledných zápasoch ´žlto-čierni´ trochu trápili, ale to nás nemusí zaujímať. Z Nitry majú novú posilu pod košom, najlepšieho strelca ligy Warda. Pôjdeme do súboja s čistou hlavou a budeme sa snažiť hrať s Interom vyrovnanú partiu," naznačil ambície Karlovky pivot Lukáš Hoferica.

Súpiska BK Inter Bratislava:
Peter Sedmák, Stanislav Baldovský, Petar Babič, Martin Bílik, Nenad Miloševič, Jaroslav Musil, Andrej Kuffa, Viliam Kosa, Justin Graham, Ondřej Starosta, Justin Ward, Martin Rančík

KARLOVKA DO TOHO !!!