V sobotu proti tímu, s ktorým sme dvakrát dotiahli zápas do predĺženia
04. marca 2017

Karlovka v posledných piatich zápasoch odchádzala z palubovky ako porazený tím. Pocit víťazstva zažila naposledy na začiatku februára, keď si doma poradila so Spišskou Novou Vsou. Handlová ťahá taktiež sériu prehier, avšak len dvojzápasovú. Najskôr prehrala v Bratislave s Interom a v ďalšom stretnutí boli nad jej sily Košice. V tomto dramatickom zápase prehrali Handlovčania len o dva body.

Handlová sa momentálne nachádza na ôsmom mieste so 47 bodmi. Karlovka je deviata so 41 bodmi. Pre Bratislavčanov je tak postup do play-off už len v rovinách teórie, naopak Handlová bojuje o čo najlepšiu východiskovú pozíciu. Zaujímavosťou je, že sa stretnú celky, ktoré majú najviac odohraných predĺžení. Handlová dotiahla zápas do predĺženia päťkrát, z toho len raz v ňom nebola úspešná. Basketbalisti Karlovky si predĺžili zápas štyri razy, no iba jedenkrát boli úspešní.

V tejto sezóne odohrali proti sebe tri zápasy a vždy sa z víťazstva tešila Handlová. Z toho dvakrát zvíťazila práve po spomínanom predĺžení. Môžeme tak očakávať vyrovnaný zápas, v ktorom si tímy nič nedarujú. "Handlová doma podáva dobré výkony, ostatné dva zápasy sme boli vyrovnaným súperom a podľahli sme až v predĺžení. Voľno v stredu sme využili naplno v tréningu. Na zápas ideme odhodlaní podať čo najlepší výkon,“ povedal pred duelom tréner Peter Ivanovič.

Stretnutie sa začína v sobotu o 18.00. Môžete ho sledovať v priamom prenose na športovej televízii 213.