V televíznej premiére bez Bečarika
03. februára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava odohrajú v stredu zápas 31. kola Eurovia SBL proti lídrovi súťaže z Prievidze. Úvodný rozskok je v Športovej hale FTVŠ na Lafranconi na programe tradične o 18.30 h.

Eurovia SBL - 31. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - BC Prievidza (streda, 18.30)
rozhodujú: Ženiš, Turčin, Lamoš

Karlovka bude mať v dohrávke 31. kola viac ako ťažkú úlohu. Nováčika čaká líder súťaže z Prievidze, ktorý v posledných zápasoch valcuje jedného súpera za druhým. Zverenci trénera Krunoslava Krajnoviča na konci januára zdolali Svit 82:60 a vyhrali desiaty duel za sebou. Úradujúci vicemajster hrá vo výbornej forme, prievidzká obrana je s priemerom 60 inkasovaných bodov na zápas suverénne najlepšia v súťaži. Kouč Krajnovič v rozhovore pre portál Basket.sk povedal, že tím hrá aktuálne podľa jeho predstáv. "Pomohli nám posledné dve posily Zadnik a Baťka. Aj predtým bol tím podľa mojich predstáv, ale niektorí hráči odišli kvôli zraneniam. Celkovo sme však vymenili najmenej hráčov. Robíme to koncepčne druhú sezónu, aj keď sme si nemohli dovoliť nechať polovicu družstva. Detailne analyzujeme každého hráča, ktorý príde. Musí dodržiavať disciplínu a mať charakter." Krajnovič zašiel tak ďaleko, že súčasnú Prievidzu označil za najlepšie mužstvo aké kedy v extralige trénoval. "Možno v Lučenci bol tím skúsenejší, ale keď pozriem na šírku kádra a kvalitu, tak môžem povedať, že som na Slovensku netrénoval silnejšie družstvo ako teraz“.

Karlovka pred týždňom zdolala Spišskú Novú Ves, poskočila v tabuľke späť na piate miesto a urobila dôležitý krok k definitívnej účasti v play-off. Po stredajšom súboji s Prievidzou ju v piatok na Pasienkoch čaká v Slovenskom pohári mestský rival Inter. V stredu okrem dlhodobo zraneného Filipa Lehmana nebude hrať rozohrávač Róbert Bečarik, ktorý si plní študijné povinnosti a je na povinnej lyžovačke so spolužiakmi z FTVŠ. "Tento týždeň náš čakajú dva náročné zápasy s top tímami ligy. V stredu hostíme Prievidzu a v piatok si zmeriame sily s Interom vo štvrťfinále Slovenského pohára. Favoritom prvého duelu bude samozrejme Prievidza. ktorá ťahá víťaznú šnúru, má kvalitných hráčov a širokú lavičku. Dôležité bude udržať koncentráciu a nasadenie počas celého zápasu. My nebudeme mať čo stratiť, chceme hrať s chuťou a nebojácne," naznačil ambície Karlovky asistent trénera Peter Ivanovič. Nováčik sa po prvý raz v tejto sezóne predstaví pred televíznymi kamerami, priamy prenos zo stretnutia odvysiela televízia Slovak Sport.

Aktuálna súpiska BC Prievidza:
Uroš Zadnik, Jakub Pasovský, Igor Marič, Marko Batina, Vladimír Hovaňák, Juraj Hašan, Marek Jašš, Dražen Klarič, Miloš Miljkovič, Jontel Evans, Milojko Vasilič, Michal Baťka

KARLOVKA DO TOHO !!!