Slovensko U16 – Srbsko U15 79 : 66 (19:13, 20:17, 22:20, 18:16)

Body a zostava Slovensko
Bizub 20, Javorský 20, Kádaši 12, Hebibi 9, Magdolen 4, Gašparík 4, Majerčák 4, Zelizňák 4, Ázacis 2, Havel, Baňas, Mokráň
tráneri: Marek Bulík, Maroš Helmecy

Marek Bulík: V druhom zápase na turnaji Olympijských nádejí sa naša reprezentácia do 16 rokov stretla s U15 Srbska. Srbi, ktorí prvý deň turnaja vyhrali o 20 bodov s Rakúskom, majú vo svojom družstve viacero hráčov z Partizanu a Crvenej Zvezdy Belehrad, dokonca Petrušev už hráva v Španielsku. My sme prvý zápas prehrali po veľmi zlom výkone s Poliakmi. Po tomto zápase sme sa s chlapcami dlhšie rozprávali, prešli sme si naše chyby, prízvukovali najmä zásady v obrane. Naše slová padli na úrodnú pôdu a od úvodu zápasu sme hrali proti kvalitnému súperovi dobrý basketbal a dodržiavali dohodnuté veci. V útoku sme dobre využívali Bizuba, ktorého spoluhráči zásobovali loptami, chytili sme sa aj strelecky, zlepšili sme prechodovú fázu a najmä začali komunikovať v obrane. V tej však ešte stále bolo viacero chýb, najmä v odstavovani. V dnešnom zápase proti Rakúsku sa musíme zlepšiť aj v tejto hernej činnosti a náš výkon opäť posunúť o stupienok vyššie.

Jánis Ázacis: K zapasu so Srbskom by som sa vyjadril pozitívne. Najmä o obrane. Aj keď sme sem tam mali výpadky, tak sme oproti včerajšku bránili oveľa lepšie. Aj v útoku sme sa konečne vedeli lepšie presadiť. Myslím, že lavička dnes žila, povzbudzovalo sa. Vnik do stredu sme neubránili vždy, ale oproti včerajšku je to lepšie. Myslím, že dnes sme zahrali celkom dobre. Zajtra budeme dúfam pokračovať v dobrej hre.

Dominik Havel: Na dnešný zápas sme boli nabudení, chceli sme ho vyhrať, a tak sa zápas aj začal. Zlepšili sme výkon v obrane, začali sme sa povzbudzovať na lavičke, a v útoku to bolo tiež lepsie, aj preto sme polčas vyhrávali o 9 bodov. Cez polčas sme chceli tento výkon udržať a náskok ešte zvýšiť, bolo jasné že Srbi budú driapat a budú sa snažiť výsledok zmeniť na priaznivý pre nich. V 2. polčase sa nám našťatie tiež darilo pokračovať v dobrom výkone, a tak sme náskok zvyšovali a udržiavali na rozdieli nejakých 10-15bodov pre nás .Zápas sme teda dotiahli do dobrého konca a vyhrali sme nad naším superom o 13 bodov. Čítaj viac

Zdroj: slovakbasket.sk