Vedenie mládežníckych trénerov Karlovky posilnil skúsený tréner a metodik Ľubor Tománek
02. decembra 2015

Ľ. Tománek bude predávať skúsenosti trénerom pri žiackych kategóriách dorastu.

Mládežnícky basketbalový klub Karlovka sa dohodol na spolupráci so skúseným basketbalovým trénerom a metodikom Ľuborom Tománkom. Ten s klubom už v minulosti spolupracoval ako tréner, hlavný metodik, je i členom klubového výboru. Teraz ho ale čakajú mentorské úlohy pri žiackych tímoch, kde bude pôsobiť na poste šéftrénera. Svoje skúsenosti a vedomosti bude odovzdávať trénerom, z ich rozvoja však v konečnom dôsledku budú profitovať hlavne naše mladé nádeje.

Pod patronátom bude skúsený tréner mať decká i trénerov v kategóriách starší minižiaci, mladší žiaci a starší žiaci. "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť sa s Ľuborom Tománkom na tejto spolupráci. Hľadali sme primárne človeka z interného prostredia, ktorý by poznal náš klub a ľudí v ňom. Ľubor je v tomto smere správna voľba," je presvedčený šéftréner MBK Karlovka František Kubala. "Verím, že s jeho pomocou aj na tomto poste sa nám podarí naplniť vízie nášho mládežníckeho klubu," dodáva F. Kubala.

Štyridsaťjeden ročný odchovanec rožňavského basketbalu pôsobil ako metodik trénerov a mládeže pri Slovenskej basketbalovej asociácii a ako predseda Združenia trénerov. V súčasnosti je pedagógomFakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave, pôsobí aj v akreditačnej komisii Ministerstva školstva pre oblasť telesnej výchovy. Okrem pedagogickej činnosti má za sebou aj množstvo skúseností s vedením mládeže v kluboch Slávia STU Bratislava, Inter Bratislava, MŠK Iskra Petržalka i MBK Karlovka, bol i asistentom trénera slovenských juniorských reprezentantov. 

(tk, foto: szu.sk)