Vicemajstrovi sme víťazstvo neodovzdali ľahko
30. augusta 2015

Oba tímy nastúpili do stretnutia v plnej sile, diváci v Niké Aréne sa tak mohli tešiť na kvalitné prípravné stretnutie. Domáci vybehli od úvodu na svojho súpera vo veľkom tempe, z čoho hostia ostali zaskočení a táto fáza zápasu bola jasne v rukách celku Prievidze. Skóre na strane Karlovky pribúdalo pomalým tempom, hlavne vďaka problémom s agresívnou obranou súpera. Celá prvá štvrtina sa hrala vo veľmi vysokom nasadení, profitovať z toho dokázali hlavne domáci, ktorí si vytvorili do druhej časti zápasu 9-bodový náskok. Druhá 10-minútovka priniesla zmenu v obraze hry, zverenci Milana Černického sa dokázali držať na dostrel. Na oboch stranách bolo vidieť viacero nepresností, ale ani jeden celok z nich nedokázal výraznejšie profitovať. Do konca prvého polčasu stiahli hostia na rozdiel 7 bodov - 30:37. Druhý polčas mal podobný priebeh ako ten prvý, hráči Prievidze si udržovali približne 10-bodový náskok, ktorý však postupne navyšoval, hlavne vďaka hernej prevahe. Karlovka to však nevzdávala a stále dotierala na svojho súpera, do poslednej štvrtiny vstupovala s mankom 11 bodov. V poslednej štvrtine sa nič výraznejšie neudialo, Prievidza nepripustila zo strany hostí žiadnu drámu a ku koncu sa stretnutie už iba dohrávalo. Karlovka tak zatiaľ čaká v príprave na premiérové víťazstvo, Prievidzi podľahla 57:72.

BC Prievidza - VŠEMvs Karlovka Bratislava 72:57 (19:11, 18:19, 16:12, 19:15)

Body - Karlovka: Abrhám 10, Hlivák 9, Židzik 8, Hoferica 7, Podhorský, Krajčír a Hašan po 4, Kožár, Stránsky a Galád po 3, Jurčina 2

Body - Prievidza: Batina 16, Marić 13, Korner a Stamenkovič po 11, Vojtek 9, Wisseh 6, Rostampour 4, Jašš 2, Dobrotka, Pasovský, Hupka, Kadáši a Bowden

Rozhodovali: Pipíška, Bartoš, Szibilla, 1200 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): "Podobne ako ten prvý sme dokázali držať krok s výborným súperom. Na začiatku to bolo trochu o rýchlosti, trochu sme zaspali. Domáci boli agresívnejší, ale časom sme sa prispôsobili. Pre nás je to veľmi poučný zápas. Myslím si, že čo najviac takých zápasov odohráme, tak podľa mňa budeme následne odolnejší."

Dalibor Hlivák (hráč Karlovky): "Myslím si, že to nebolo až tak zlé, aj keď sme v obrane úplne vybuchli, hlavne v odstavovaní a komunikácii. Musíme sa zlepšiť, mali sme strašne veľa strát. Útok sa už ako tak dáva dokopy, ale aj tam sme sa niekedy hľadali, niekedy sme nevedeli aký signál hráme. V obrane to odstavovanie a koncentrácia, rýchlo naberieme fauly a potom nevieme zastaviť rýchly protiútok. Dostali sme veľa bodov v prvom polčase z rýchlych protiútokov, druhý polčas sme to ako tak vedeli zastaviť, ale súper mal veľa útočných doskokov, čo bol najväčší problém."

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk