Vido pred zápasom vo Svite recept na súpera pozná, no tají ho
13. októbra 2017

Roman Vido

Basketbalistov Karlovky čaká v sobotu večer štvrté vystúpenie v novej sezóne Slovenskej basketbalovej ligy, predstavia sa na palubovke Svitu. Zverenci Petra Ivanoviča majú na konte jedno víťazstvo z duelu u nováčika v Žiline, výborný zápas doma s mestským rivalom Interom, ktorý však víťazstvo nepriniesol. za kratší koniec ťahali naši chlapci aj naposledy v Košiciach. Karlovka je priebežne v tabuľke desiata, Svit piaty.

"Do každého zápasu ideme s tým, že chceme podať čo najlepší výkon, ale samozrejme, že chceme vyhrať každý jeden zápas," priblížil náladu v tíme 204 cm vysoký krídelník Roman Vido.

"Čo sa týka hráčov súpera, väčšinu z nich poznáme, ale určíte nebudú hrať rovnaký basketbal ako minulý rok. Máme rozanalyzované ich zápasy, takže verím, že sa na zápas pripravíme čo najlepšie," upozornil deň pred zápasom vo Svite. Čo bude podľa neho na východniarov platiť? "To nebudem prezrádzať, aby na to neboli pripravení," povedal s úsmevom.

Podľa 22-ročného rozohrávača Dalibora Hliváka majú hráči Karlovky za sebou sériu dobrých tréningov. "Celý týždeň sa krok po kroku pripravujeme na súpera. Do Svitu ideme odovzdať bojovný, tímový výkon a vydať zo seba maximum. Nehrá sa tam ľahko, mohlo sa o tom presvedčiť už veľa favoritov, to nám dáva extra motiváciu do zápasu. Musíme sa sústrediť na našu hru a udržať koncentráciu počas celého zápasu," prezradil pred zápasom vo Svite, ktorý sa začne v sobotu o 18:00.