V sobotu  29.11.2014 zažila  telocvičňa v Petržalke  veľké derby. Telocvičňa bola naplnená Karlovka hráčmi, Karlovka trénermi a Karlovka rodičmi. Atmosféra bola plná pozitívnych emócií. Spoločné povzbudzovanie Karlovka hráčov A a B  by vyvolalo zimomriavky nejednému z nás. Toto je pravý dôvod prečo trénovať a prečo svoje deti podporovať. Pre športové zážitky, ktoré si tí najmenší zapamäntajú na celý život a tí väčší pripomenú o čom je život. Prinášame komentáre trénerov obidvoch družstiev. Karlovka do toho, držíme palce v ďalších súbojoch.

Mladší mini
MBK Karlovka B: MBK Karlovka A 20:29

MBK Karlovka B: MBK Karlovka A 31:37

Slovo trénera Marek Ribánsky, MBK Karlovka „B“: "Toto odvetné karloveské derby opäť nemalo chybu. Takto som väčšinu chalanov ešte hrať nevidel. V takých vyrovnaných zápasoch ako ten druhý, sa najlepšie ukazujú jednotliví hráči a počas nich sa najviac ukazuje, kto ako bojuje za seba, ale najmä pre tím. V prvom zápase sme ťahali za kratší koniec pre nevýrazné nasadenie pri obrannom doskoku a nepremieňanie šancí na skórovanie. V druhom zápase sme zvýšili obrátky v obrane a začali sme premieňať strely na body a vytvorili sme si náskok, ktorý sme si len tesne neudržali pred 4. štvrtinou, kedy nám už pomaly dochádzali sily, čo kolegovia z Áčka využili v predĺžení. Ale vidieť to nasadenie v posledných momentoch, kedy sa jeden tím snaží vyrovnať a druhý tím udržať výsledok, bolo úžasné. Gratulujem Áčku k víťazstvám, a ďakujem svojim chalanom za výkon. Nerobím to často, ale špeciálnu pochvalu za tento dvojzápas udeľujem Dávidovi Fabianovi, za neskutočné nasadenie v obrane a za to, že ako basketbalový „nováčik“ bol najlepším strelcom v druhom zápase."

Slovo asistenta trénera Martina Mackovičová, MBK Karlovka "A":"Zhodnotiť takéto zápasy objektívne je pre mňa ťažké, detská sú úžasné, bojovnosť, zápal pre hru a chuť sa učiť nové veci by si mohli odpozerať aj niektoré staršie ročníky. V tomto vzájomnom stretnutí Karlovky A - Karlovky B, bol jednoznačným favoritom Karlovka. Ako asistentka trénera Karlovky A ma samozrejme teší, že naši chalani sa zlepšujú od zápasu k zápasu a čoraz viac sa naša individuálna hra približuje ku kolektívnej.

V prvom zápase sme si hneď odzačiatku vytvorili náskok, ktorý sme si dokázali udržať. Hrali všetci aj tí ktorí na basket chodia už rok ale aj tí čo majú za sebou len prvé mesiace, čo hovorí len jedno a to že máme všetky deti veľmi šikovné:)
V druhom zápase sme zaspali vstup do zápasu keď sme prehrávali 13:0, ale nakoniec sa chalani nakopli a zápas dotiahli do predĺženia, v ktorom sme zabojovali a zvíťazili.
Veľmi pekne by som chcela poďakovať rodičom, ktorí sú našou veľkou podporou a vytvorili skvelú atmosféru a tým super športový zážitok."