Víkendové výsledky U-14 na turnaji v Prievidzi...
05. apríla 2022

Hodnotenie zápasov trénerom Richardom Kamenským:

MBA Prievidza - MBK Karlovka Bratislava 67 : 53

Na ďalší turnaj sme cestovali do Prievidza, kde sa mali stretnúť Prievidza, B.S.C. Bratislava, Lučenec a my. Lučenec kvôli viróze nemohol pricestovať.

Prvý zápas s Prievidzou sme začali vlažne, ale postupne sa tempo zvyšovalo a polčas nasvedčoval, že to môže byť možno aj vyrovnaný zápas. Bohužiaľ po niekoľkých individuálnych zlyhaniach nám súper odskočil na 21 bodov a nevyzeralo to dobre. Ale čo sa udialo potom, nečakal, podľa vývoja zápasu, asi nikto. Začali sme brániť agresívnejšie, protiútoky zakončovali jednoduchšie a cca 2 minúty do konca sme sa priblížili Prievidzi na 8 bodov. Nakoniec rozhodla každá, aj len drobná chyba a dráma to nakoniec nebola.

Každopádne, bol to náš najlepší zápas v sezóne!

B.S.C. Bratislava – MBK Karlovka Bratislava 76 : 55

Už pol hodinu po prvom zápase nás čakalo družstvo B.S.C. Bratislava. Očakávali sme, že po takom zápase, ako bol s Prievidzou, síl bude o dosť menej. No prvú štvrtinu sme začali agresívne, bez rešpektu a rýchlo smerom dopredu. V druhej časti hry nás postihli opäť individuálne výpadky a tie súper trestal ľahkými košmi. A aj keď sily postupne ubúdali, stále sme hrali agresívne, rýchlo zakončovali protiútoky a druhý polčas, až do konca, bol už vyrovnaný.

Po takýchto zápasoch, aj keď sa nám nepodarilo zvíťaziť, môžeme byť spokojný. Gratulujeme súperom k víťazstvám, ale takisto gratulujeme chlapcom, ako pristúpili k zápasom, aj keď boli hneď 2 po sebe a proti družstvám, ktoré patria k najlepších v tejto kategórii.

Je čas poučiť sa z individuálnych chýb, ktoré sa mnohé opakujú a takýmto prístupom príde aj prvé víťazstvo v skupine o 1.-8.miesto.

Ďakujeme aj početnej skupine rodičov za odvoz a podporu.