Víkendové zápasy Starších žiakov a Mladších žiakov
19. februára 2015

Starší žiaci vycestovali do Banskej Bystrice, kde po vyrovnanom zápase prehrali o 6 bodov. Z Prievidze si odnášajú body za víťazstvo. Mladší žiaci odohrali zápas proti skúsenému Interu. Dobrý výkon podali v zápase proti Nitre. Zápas proti Leviciam sa pre chorobu súpera neodohral.

Starší žiaci

ŠKP Banská Bystrica : MBK Karlovka Bratislava 73:67

Info o zápase: Stav po 1.štv. 12:22 po polčase 31:30 po 3. štv. 51:50, Fauly: 16, Doskoky obrana/útok: 21/8, Asistencie: 7, Trestné hody: 17/9

Body za MBKK:  Michal Horman 19, Branislav Balvan a Juraj Páleník po 14, Marco Kvasnica a Michal Vida po 6, Matúš Pukančík 4, Matúš Bernadovič a Matej Bagar po 2.

Baník Cigeľ Prievidza : MBK Karlovka Bratislava 46:60

Info o zápase: Stav po 1.štv. 10:19 po polčase 28:32 po 3. štv. 40:46, Fauly: 18, Doskoky obrana/útok: 28/9, Asistencie: 8, Trestné hody: 15/10.

Body za MBKK:  Michal Horman 16, Juraj Páleník 14, Marco Kvasnica 10, Roman Kriho 5, Michal Vida 4, Matúš Pukančík 3, Branislav Balvan, Radko Kodaj, Matúš Bernadovič a Matej Bagar po 2.

Mladší žiaci

GABBO Senec Karlovka BA : BK Inter Bratislava 20:85

Info o zápase: Po polčase: 11:63, Štvrtiny: 9:20, 0:19, 2:24, 9:22, Trestné hody: 13/5 - 19/10, Fauly 15 - 18

Body za GABBO SENEC Karlovka: Antal 7, Šlostár 4, Čechmánek 4, Brilla 3, Ohajda 2.

Rozhodovali: Donovalová Černický, Diváci 30.

Komentár asistenta trénera GABBO Karlovka Denisa Zambová: " Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, podarilo sa nám dať 9 bodov. Veľmi dobre sme riešili prechod cez agresívnu obranu Interu. V druhej štvrtine postavil Inter náročnejšiu päťku, ktorá nám robila problémy. Znova sme sa zľakli tlaku súpera a prestali sme hrať svoju hru. Znížil sa nám počet vystrelených striel na kôš, čo je aj vidno na výsledku zápasu. Chcem však pochváliť chalanov za obranu, dokázali sem získať pár lôpt a utvrdili sa, že vieme bojovať. Aj Inter je pre nás hrateľný súper, len tomu musíme začať veriť a bojovať. Je náročné sa postaviť proti známemu súperovi a hrať, ako keby sme ho nepoznali. To našich chalanov brzdí najviac.

GABBO Senec Karlovka BA : BKM SPU Nitra 34:70

Info o zápase: Po polčase: 34:10, Štvrtiny: 4:17, 6:17, 18:12, 6:24, Fauly: 10 - 17, Trestné hody: 24/10 - 10/4

Body za GABBO Karlovka: Ohajda 12, Antal 8, Čechmánek 5, Medgyesi 4, Šlostár 2, Brilla 2, Korgo 1.

Rozhodovali: Suja, Markovič, Diváci: 30.

Komentár trénerky  GABBO Karlovka Gabika Rebrošová: "Ďalší turnaj sa uskutočnil bez hráčov Levíc, ktorí majú vysokú chorobnosť hráčov. My sme nastúpili proti družstvu Nitry a dnes sme mali šancu vyhrať. O tom, že sa  zo zápasu zlepšuje  náš herný prejav niet pochýb, avšak stále bojujeme „sami so sebou“. Mám pocit akoby sme sa báli víťazstva, mám pocit, akoby sme sa báli dávať koše. Niektoré fázy zápasu ukázali naše zlepšenie, predovšetkým druhá a tretia štvrtina, dotiahli sme na rozdiel 9 bodov, bojovali sme o každú loptu, nevzdávali sme sa, priblížili sme sa k súperovi, ale nezlomili ho. Potrebujeme hrať, hrať, hrať, dodávať si sebadôveru a sebavedomie. Toto je jedná z veci, na ktorej , musíme popracovať. Chcem poďakovať rodičom a fanúšikom za ich aktívny prístup a podporu."