Víťazstvo nad Komárnom bolo na dosah
10. septembra 2015

Komárno nastúpilo do odvetného zápasu s dvoma absenciami, kvôli zraneniam vynechala zápas dvojica Kratochvíl a Kozlík. Od úvodu sa hralo vo veľmi vysokom nasadení, na rozdiel od predošlých zápasov Karlovky zverenci Milana Černického tentoraz neprespali začiatok a nedovolili majstrovi odskočiť na výraznejší rozdiel. Fanúšikovia Karlovky videli v prvej štvrtine mimoriadne ofenzívny a atraktívny basketbal, v ktorom sa striedalo zaujímavé dianie zo strany na stranu. Ku koncu síce Komárno odskočilo vďaka efektívnej streľbe za tri hody, ale ani Karlovčania sa nenechali zahanbiť, preto po prvej štvrtine svietilo na svetelnej tabule 23:27 pre hostí. Aj v druhej 10-minútovke pokračoval podobný priebeh zápasu, diváci videli pekné akcie, skóre sa výrazne nemenilo, šanca na víťazstvo stále svietila. Domáci pôsobili v tejto fáze aktívnejšie, kým hostia sa skôr spoliehali na individuálne výkony. Do šatní po prvom polčase odchádzali spokojnejší lodiari, ktorí viedli 44:40. Vyrovnaný zápas pokračoval aj po prestávke, Karlovka sa neustále snažila stiahnuť manko a zrovnať skóre zápasu. Na palubovke sa trošku zvýšila agresivita, z čoho ťažila viacej komárňanská strana, do poslednej časti zápasu odchádzala s vedením o šesť bodov. Chvíľková strata koncentrácie domácich umožnila Komárnu odskočiť na dvojciferný rozdiel, čím si zabezpečila rozhodujúci krok na ceste k víťazstvu. Dlhšie strelecké suchoty domácich stáli víťazstvo, následne už nemali silu otočiť zápas vo svoj prospech. Karlovka nakoniec podľahla Komárnu po tuhom boji 80:89.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Rieker Com-Therm Komárno 80:89 (23:27, 17:17, 25:27, 15:18)

Body - Karlovka: Hoferica 18, Abrhám a Brliť po 10, Kožár 8, Hlivák 5 (Doležaj 9, Podhorský a Židzik po 6, Galád a Hašan po 3, Jurčina 2, Krajčír)

Body - Komárno: Thompson 28, Halada 12, Umipig 9, Bilič 7, Vido 5 (Alawoya 15, Marchyn 6, Haviar 5, Maslík 2, Kurthy)

TH: 22/18 - 21/14, Fauly: 25 - 22, Trojky: 6 - 9, Rozhodovali: Kuzmiak M. a Kuzmiak D., 200 divákov

Povedali po zápase:

Peter Ivanovič (asistent trénera Karlovky): "S aktuálnym majstrom sme držali tri štvrtiny krok, zápas sme prehrali v podstate vo štvrtej štvrtine, kde sme stratili koncentráciu počas štyroch minút. Súper si v tých chvíľach urobil rozhodujúci náskok a nám sa už nepodarilo dotiahnuť sa na jeho body. Najväčší problém bol v obrane 1 na 1. Oproti predošlým zápasom sme sa súperovi viac vyrovnali v agresivite, v obrane súpera. Vidno tam zlepšenie, ale stále je tam veľa vecí, na ktorých bude treba zapracovať."

Dávid Abrhám (hráč Karlovky): "Bol to veľmi ťažký zápas, ktorý hral od začiatku agresívne. My sme sa však držali, dávali sme strely a aj dobre sme si posúvali loptu v útoku. V obrane to občas škrípalo, ale dalo sa to zvládnuť. V druhom polčase sme začali robiť chyby, na čo súper všetko premieňal a navyšoval svoj náskok. Ku koncu zápasu sme to už nedokázali stiahnuť ."

Marek Doležaj (hráč Karlovky):

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk