VŠEMvs Karlovka "B" stále bez prehry!
19. novembra 2015

6 víťazstiev a žiadna prehra, taká je bilancia nášho prvoligového tímu v druhej najvyššej súťaži. Poslednými súpermi, ktorých naši chlapci porazili boli BK Lokomotíva Sereď a MBK AŠK Slávia Trnava. V sobotu "Ivanovičov" tím čakalo mužstvo zo Serede a v nedeľu mužstvo z Trnavy. Zápasy sa odohrali na palubovkách súperov, o to viac si ceníme víťazstvá. Oba zápasy sme dokázali vyhrať dvojciferným rozdielom. Sumár zápasov a hodnotenia trénera Karlovky, Peťa Ivanoviča, Vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

BK Lokomotíva Sereď - VŠEMvs Karlovka Bratislava "B" 60 : 93

Štvrtiny: 19:23, 13:25, 21:30, 7:15
Fauly: 25
TH: 22/12
Divákov: 100
Rozhodovali: Šramko, Donovalová

Body za MBK Karlovka - Krajčír 22, Rosival 17, Luley 15, Stránsky 12, Dědeček 7, Harabin 6, Hlivák 5, Slezák 5, Halmeš 4, Baláž 0

Peter Ivanovič ( tréner): "Do Serede sme cestovali s vedomím, že nás nečaká ľahký zápas. Súper hrá jednoduchý a rýchly basketbal, založený na hre jeden na jeden. Boli sme na súpera pripravení a od začiatku stretnutia sme udávali tempo hry my. Na polčasovú prestávku sme šli s vedením o 16 bodov. V druhom polčase sme sa dostali do vedenia cez 20 bodov, potom súper prešiel do zónovej obrany, čo nás na chvíľu pribrzdilo v útoku, no rýchlymi protiútokmi sme ho donútili naspäť k osobnej obrane. Skóre narastalo v náš prospech a nakoniec sme zaslúžene vyhrali 60:93. S útočnou hrou som spokojný, dali sme veľa košov z tranzície a v postupných útokoch hráči dobre čítali obranu súpera a využívali ich chyby. V obrane sme v prvom polčase mali problém na obrannom odstavovaní, v druhom polčase sme si už na to dali pozor. Gratulujem hráčom k víťazstvu i predvedenej hre."

MBK AŠK Slávia Trnava - VŠEMvs Karlovka Bratislava "B" 44 : 60

Štvrtiny: 12:13, 7:17, 16:14, 9:16
Fauly: 14
TH: 31/14
Divákov: 50
Rozhodovali: Galová, Hančík

Body za MBK Karlovka - Stránsky 13, Luley 11, Hlivák 9, Mäsiar 8, Krajčír 7, Rosival 5, Harabin 3, Šulek 2, Halmeš 2, Nemček 0, Slezák 0, Dědeček 0

Peter Ivanovič ( tréner): "V Trnave nás čakalo "povinné" víťazstvo proti mladému tímu tvorenému zväčša juniormi, ale i napriek tomu som hráčom zdôrazňoval, že nepôjde o ľahký zápas. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, odpútať v skóre sme sa dokázali až do polčasu a v druhom polčase sme vedenie udržali a nakoniec vyhrali rozdielom 16 bodov. V obrane sme opäť mali problém na odstavovaní, ale inak môžem hráčov celkovo za obrannú fázu pochváliť, inkasovali sme len 44 bodov. V útoku sme sa však trápili v zakončovaní vyložených šancí, pripisujem to slabej koncentrácii. Streľba spod koša 34/18 a streľba z perimetru 29/4. V trestných hodoch sme sa nedostali ani na 50 % = 31/14. Víťazstvo sa počíta, no tak slabá koncentrácia a nasadenie sa nám vo vyrovnaných zápasoch vypomstia. Gratulujem k hráčom k víťazstvu a pokračujeme v tvrdej práci v tréningovom procese."

V najbližšom stretnutí, ktoré je na programe už tento víkend sa naše družstvo popasuje so súperom IMC Slovakia Považská Bystrica. Chalanom budeme držať prsty! Veríme, že si dokážeme naďalej udržať vedúcu pozíciu v tabuľke.