VŠEMvs Karlovka Bratislava zahájila extraligovú prípravu v Piešťanoch
30. júla 2014

Piešťany 30. júla - Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava ako prvý extraligový klub začali s letnou prípravou na nadchádzajúcu sezónu. Hráči nováčika najvyššej domácej súťaže sa zišli na úvodnom prípravnom kempe v Piešťanoch, kde sa trénerovi Milanovi Černickému hlásilo 20 hráčov. Z nich sa postupne vyprofiluje finálna dvanástka, jadro tímu budú tvoriť tí, ktorí suverénnym spôsobom vyhrali posledný ročník I. ligy.

Reprezentačný kouč Černický pre povinnosti pri národnom mužstve vynechá augustovú časť prípravy, Karlovku mesiac povedú jeho asistent Peter Ivanovič a minuloročný tréner František Kubala. "V tíme je cítiť zdravá rivalita a nasadenie, chalani sa chcú popasovať o miesta v prvom tíme. Sústredenie zatiaľ splnilo svoje účely. Tréner Černický sa k nám naplno pripojí po kvalifikácii, v tom čase budeme mať jasnejšie aj ohľadne záverečnej časti prípravy a kompletného programu prípravných zápasov," povedal Kubala, ktorý v súčasnosti zastáva post generálneho manažéra. Bývalý kouč dodal, že zúžený káder by sa mal zúčastniť na prípravných zápasoch s rakúskymi a českými súpermi.

Karlovka začne sezónu 4. októbra v Nitre, vedenie už dávnejšie avizovalo, že chce hrať extraligu s odchovancami a Slovákmi, z ktorých veľká väčšina budú prevažne študenti bratislavských univerzít. Počas jedenásťročnej existencie sa klubu podarilo vybudovať kompletnú mládežnícku pyramídu, dvanásta sezóna bude pre nich premiérovo extraligová. V Karlovke chcú postupne po vzore slávneho USK Praha vybudovať fungujúci univerzitný klub, záštitu preberie Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy (VŠEMvs). Okrem extraligového basketbalu bude vysokoškolský športový klub VŠK VŠEMvs zastrešovať aj nižšie basketbalové súťaže, ako I. ligu, VŠ ligu a MB Ligu mužov, ako aj iné kolektívne a individuálne športy, napr. hokej, futbal, futsal, golf či plávanie.

Paralelne so sústredením A-tímu v spolupráci s Basketland n.f. MBK Karlovka usporadúva v Piešťanoch jubilejný 20. ročník Basketland campu. Deťom sa okrem trénerov klubu venujú aj kouč extraligovej Nitry Ľubomír Urban, bývalá reprezentantka Slovenska Petra Soošová, pivot BC Prievidza Branislav Brliť a domáca Piešťanská Čajka Marta Páleníková.

"Pracovať s deťmi je základ. Na ňom sme vybudovali našu mládežnícku základňu tvoriacu súčasnú pyramídu Karlovky, je to stále jadro a podstata našej trénerskej i pedagogickej práce. Teraz pred nami i našimi hráčmi stojí nová atraktívna extraligová výzva a ja pevne verím, že sa jej zhostíme zo cťou, pomalými a poctivými krokmi, budeme aj s extraligovým tímom postupne napredovať, rovnako ako uplynulých sezónach v mládežníckych súťažiach, " dodal Kubala.