Výbuch Karlovky v zápase so Svitom, siedmy zranený hráč a debut Stránskeho
07. februára 2018

Nevydarená streda. Karlovka prehrala v 31. kole SBL s Iskrou Svit 67:96 a zápas pre zranenie nedohral Andrej Kuffa. Karlovku už súperi nevnímajú ako outsidra, ktorého by podcenili, navyše Podtatranci potrebujú každý bod v boji o konečné piate miesto po základnej časti.

Karlovka po sérii duelov, v ktorých mala výborný vstup do zápasu, akoby na Svit nestíhala od prvých minút. Rýchlo prehrávala 0:5 a hoci vďaka dvom košom Hliváka a jednému Kuffovmu zásahu otočila na 6:5 a následne Abrhám otočil na 8:7, to bolo naposledy, čo na ukazovali skóre svietil pozitívny stav z pohľadu domácich.

Prvá štvrtina sa skončila 10:21, čo však mrzelo viac, Karlovka ťahala sériu bez bodu takmer šesť minút a za ten čas východniari odskočili z 10:13 na 10:34. Domácim nevychádzalo prakticky nič a do kabín odchádzali hráči za stavu 28:61.

"V prvom polčase sme hrali v obrane mimo svojho konceptu, v útoku sme sa spoliehali na trojkovú strelbu. Z rýchlych protiútokov sme dostali až osemnásť bodov, čo by sa nemalo stať za celý zápas," hodnotil tréner Karlovky Peter Ivanovič.

F94B9269insta

Tretia desaťminútovka zverencom Petra Ivanoviča vyšla, nastúpili ako vymenení a dali 27 bodov, iba o jeden menej ako za prvých dvadsať minút - 55:81. V štvrtej desaťminútovke sa zázrak v podobe obratu nekonal. "Cez polčas sme si povedali, že toto nie je naša tvár, pridali sme, ale zápas sa nehrá na polčas dvadsať minút, ale treba byť koncentrovaný celých štyridsať minút. Súper vyhral zaslúžene," doplnil kouč nášho áčka.

Okrem štvorice dlhodobo zranených hráčov Juraj Krajčír, Filip Lehman, Róbert Bečarik a Andrej Galád chýbali trénerovi proti Iskre zo zdravotných dôvodov aj Juraj Hašan a Michal Podhorský, v zápase sa navyše zranil Andrej Kuffa. Ten by však mal byť o týždeň v Spišskej Novej Vsi v poriadku.

Stredajší duel proti Svitu bol prvým v sezóne pre Daniela Stránskeho, ktorý bol ako štvrták na vysokej škole na erasme v Holandsku na jednej z top univerzít sveta Rijksuniversiteit Groningen. Mohol tam zostať aj celú rok, ale o návrate rozhodlo basketbalové srdce. S tímom absolvoval len dva tréningy, tréner nerátal, že ho pošle na palubovky, ale zranenie Kuffu rozhodlo za neho. V zápase si zahral osem minút.

"Strašne som sa tešil. Nastúpil som síce po tom, ako sa zranil Andrej Kuffa, ale aspoň som videl, že deficit bol v kondičke a nebol problém v hlave," povedal po zápase. A ako videl dianie na palubovke? "Vybuchli sme v obrane, boli sme strašne nedôslední. Doplatili sme na veľa stratených lôpt, akoby sme sa báli. Naopak, Svit hral výborne, šestku zatvárali a my sme sa nevedeli presadiť. Snažili sme sa v útoku, ale keď sa nám nedarilo, mali sme sa hecnúť v obrane."