Výkony našich hráčov na Turnaji IBC Senec očami trénerov MBK Karlovka
06. januára 2015

Turnaj IBC Senec 2014 bol v poradí tretím ročníkom  zimnej edície. MBK Karlovka mala zastúpenie v každej kategórii. U11 - Karlovka, U13- Karlovka  a GABBO Senec  Karlovka, U15  - MBK Karlovka GABBO Senec. Prinášame hodnotenia trénerov. 

 U11 - Karlovka
Komentár asistenta trénea MBK Karlovka ml. mini Martina Mackovičová: "V prvom rade chcem povedať, že som rada že sme sa medzi sviatkami, kedy viem, že detská sú rozutekané po lyžovačkách a rodinách, stretli v takom hojmom počte, keď v nedeľu nás bolo 17 a v pondelok 14. Ďakujem tiež rodičom, že deti priviedli a počas zápasov boli našimi fanúšikmi, či pomocníkmi pri iných zápasoch.

Napriek našej nie príliš priaznivej bilancii 1 výhra a 3 prehry musím povedať, že sme odohrali dobré zápasy. Chalani bojovali za akéhokoľvek stavu, Turnaj nám však ukázal, kde máme rezervy a na čom musíme popracovať. Prihrávky, vo všetkých 4 zápasoch, sme stratili veľa lôpt pri vyhadzovaní z outu. Určite je čo zlepšovať aj na obrane, či driblingu. Získali sme konečné tretie miesto, dvaja naši hráči boli nominovaní do allstars(Jakub Fraňo, Maťo Bardoš) preto hodnotím našu účasť na tomto turnaji pozitívne a som rada, že sme nazbierali ďalšie cenné skúsenosti."

U11-MBKK

U13- Karlovka

Komentár trénera MBK Karlovka st. mini Marián Nemček: "Medzi sviatkami sme si spríjemnili oddych kvalitným turnajom v Senci. Čakali nás tímy, ktoré poznáme, ale aj tímy, ktoré boli pre nás nepoznané. Bolo nás pomenej, ako by sa patrilo, ale vďaka tomu si chalani dostatočne zahrali. Turnaj sme odštartovali dobrým výkonom so Sencom, kedy sme mali šancu zvíťaziť, avšak niekoľko strát nás stálo možnosť, zabojovať o výhru. Hneď sme sa presunuli na zápas so Žilinou, kde hrali mladší hráči, ale svojim nebojácnym výkonom nás trápili až do konca zápasu. Zvíťazili sme prvý deň sme ukončili za stavu 1:1. Druhý deň bol namáhavý pre chlapcov, keďže sme hrali hneď prvý zápas. Bolo to zo začiatku vidieť, avšak chlapci sa prebrali a odohrali veľmi slušný zápas, no so šťastnejším koncom pre Nitru. Na záver nás čakal Žiar n/Hronom, minuloročný Majster Slovenska. Možno aj pod tým dojmom mali chlapci väčší rešpekt ako by sa patrilo a vysokou prehrou sme ukončili turnaj. 
Skončili sme napokon na 4 mieste, avšak po troch dobrých zápasoch a jednému ustráchanému výkonu môžem povedať, že som s hráčmi spokojný. Do All Stars sa dostal Matej Paulis, ktorému tiež gratulujem."

U13-MBKK

U 13- GABBO Senec  Karlovka

Komentár asistenta trénera MBK Karlovka ml. žiaci Denisa Zambová: "  V zápase proti domácemu družstvu Karlovka sme  mali na začiatku zápas pevne v rukách. Avšak nasledovala fáza uspokojenia sa s výsledkom a prestali sme hrať. Súper tým znížil náskok rozdielu skóre. Zápas sme však dotiahli do víťazného konca. Súper zo Žiaru nad Hronom nám ukázal aké máme medzery. Žiar hral rýchlu hru v útoku a v obrane realizoval veľký tlak na loptu. Ťažko sme sa s danou situáciou vyrovnávali a  zápas sme prehrali rozdielom skóre o 40 bodov. V zápase proti Žiline sme mali pod kontrolou. Šancu dostali hlavne hráči, ktorí majú málo hráčskych skúseností. Zápas sme vyhrali. Posledný bol zápas proti Nitre. Súper  mal pred nami rešpekt, čo sme dostatočne zúročili a vyhrali o 40 bodov. Skončili sme na 2. mieste v danej kategórii. Turnaj hodnotím pozitívne. Potrebovali sme dosiahnuť aj výhry, aby sa chalanom trošku dvihlo sebavedomie  a odvaha bojovať, keďže v lige sa stretávame s náročnými súpermi. Chlapcom gratulujem k výhre. Taktiež Sebimu Ohajodovi, ktorý získal cenu All Stars. "

U13-SC-MBKK
U13 GABBO Senec Karlovka  - Z ľava: Maťo, Sebi, Peťo, Simon, Maťo, Marcus, Maťo  a asistentka trénerky Denisa

U15  - MBK Karlovka GABBO Senec

Komentár trénera MBK Karlovka žiaci Denisa Zambová: "Na turnaj sme nastúpili v oklieštenej zostave, niektorí boli chorí, iní zase odcestovaní. Chalanov v prvom rade chválim za bojovnosť a chuť hrať, aj keď boli situácie v zápasoch, kedy to nebolo ľahké. Prvý zápas sme odohrali proti Seredi, ktorá bola aj víťazom turnaja. Hneď prvý zápas bol pre nás veľmi ťažký. Aj napriek ich výškovej prevahe, sme dostali príliš veľa bodov. Mali sme problém dostať loptu pod kôs, čo sa nám vypomstilo.Na  ďalší zápas sme nastúpili veľmi vlažne. Proti Považskej Bystrici sme mohli hrať vyrovnaný zápas, dokonca aj vyhrať. Mám však pocit, že sme zľakli súpera, rovnako aj výhry. Zápas proti Prievidzi bol z našej strany bojovnejší, nepremenili sme však mnoho košov z rýchlych protiúokov a ľahké koše. Posledný zápas proti Nitre nám už dochádzali sily. Chalani mali za sebou 3 zápasy v počte 8, čo bolo náročné. Skončili sme na piatom mieste. Do zápasov sme zapojili aj nové posily družstva. Aj tieto prehry nám pomohli sa zlepšiť, získať nové  skúsenosti. Nemôžme sa vzdávať, bojovať treba do konca. Do All Stars sa dostal z družstva Matúš Pukančík. Aj touto cestou mu blahoželám, podržal družstvo v náročných zápasoch."

U15-MBKK-SC
U15 MBK Karlovka GABBO Senec  - Z ľava: trénerka Denisa, Matúš, Šimon, Rišo, Tomáš Maťo,Adam, Kubo, Roman

Výsledky zápasov IBC Senec tu