Vynovili sme basketbalové ihrisko a dodali mu šmrnc
14. júna 2016

Trénerské trio MBK Karlovka Peter Ivanovič - Maroš Helmecy - Braňo Brliť sa v spolupráci so šéftrénerom Ferom Kubalom stali na jeden deň majstrami štetcov. V pondelok 13. júna sa pustili do revitalizácie basketbalového ihriska, ktoré sa nachádza v areáli základnej školy Alexandra Dubčeka v Karlovej Vsi. Bratislavská škola tak získala ihrisko s novými čiarami, takmer podľa súčasných pravidiel FIBA.

Na spolupráci pri obnove ihriska sa okrem MBK Karlovka participovali aj mestská časť Karlova Ves, ZŠ A. Dubčeka, Karloveský športový klub a Katedra športu a voľnočasových aktivít VŠEMvs. S brigádou pomohol aj dorastenec Karlovky Vlado Harvan a hráč mini Karlovka A Timko Šichula.

DSC_0514

"Outdoorové ihrisko sa podarilo dať dokopy vďaka šikovným ručičkám členov našej basketbalovej komunity. Myslím si, že hodiny trhania buriny, kľačania, vyrezávania a maľovania stáli za to. Najmä detailná práca chalanov na logu priniesla skvelý výsledok," hovorí PR manažér klubu Tomáš Kottra.

Aj riaditeľ základnej školy je spokojný s výsledkom. "Areál ZŠ A. Dubčeka je opäť krajší. Vďaka MBK Karlovka pribudlo na basketbalovom ihrisku nové značenie a sieťky na košoch. Hodiny telesnej výchovy či poobedné hodiny v rámci školského klubu detí alebo krúžkovej činnosti na ihrisku v blízkosti školy spestria vyučovací proces žiakom, ale aj voľný čas všetkým deťom z Karlovej Vsi. Možno z nich vyrastú budúci basketbalisti," verí Pavol Bernáth, riaditeľ ZŠ Alexandra Dubčeka. 

DSC_0511