Výsledky 34. kola Eurovia SBL
19. februára 2015

V 34. Kole si dva body pripísala Karlovka, Handlová, Komárno, Spišská Nová Ves a Prievidza.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – EUCOS Levickí Patrioti 80:78 (17:21,24:22,12:19,27:16)

Karlovka: Bečárik 19, Žilík 16, Hoferica 10, Abrhám 6, Židzík 2 (Kožár 23, Krajčír 4, Dědeček 0, Doležaj 0, Kucsa 0, Stránsky 0)

Levice: Miljković 21, Igrutinovic 20, Klár 15, Story 5, Galata 0 (Novak 7, Galád 6, Jurjević 4, Marchyn 0)

TH: 21/33 – 11/15, Trojky: 9 – 5, Fauly: 21 – 25

Rozhodovali: Pipíška – Hančík – Bara

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky)Polčas bol vyrovnaný, po zmene strán sme zle bránili, prestala nám ísť streľba. Súper to využil a vytvoril si dvojciferný náskok. Pomohla nám technická chyba hostí, pred ktorou sme prehrávali o 15, ale po nej už len o 9 bodov. V závere to bola divočina, padli nám otvorené strely a aj víťazná trojka. Play-off máme isté, posnažíme sa skončiť na piatom mieste."

Michal Kožár (hráč Karlovky)Do poslednej sekundy sme verili, že zápas môžeme vyhrať a napokon sa tak aj stalo. Podľa mňa sme boli lepším tímom, ale robili sme veľa chýb, nedávali sme ľahké strely spod koša. Trojky mi v tejto sezóne nejdú podľa predstáv, takže som veľmi rád, že tá v závere tam padla a vyhrali sme. Zabezpečili sme si postup do play-off, čo je skvelé."

Ladislav Lutovský (tréner Levíc)Viac ako tri štvrtiny sme boli v zápase lepším tímom, ale v závere sme niekoľkokrát v útoku zle riešili herné situácie a doplatili sme na to. Dobre sme sa na zápas pripravili, Karlovku sme zastavili tam, kde sme chceli. Keď sa lámal chlieb, tak sme dostali technickú chybu, čo nás dosť poškodilo. Prehrali sme kľúčový zápas a skomplikovali si cestu do play-off. Zbrane však neskladáme, budeme sa snažiť až do záveru."

Luka Igrutinovič (hráč Levíc)Začali sme dobre, v útoku nám to padalo, kvalitne sme bránili. Domáci s nami síce držali krok, ale v druhom polčase sme boli lepším tímom a zaslúžene si vypracovali 15-bodové vedenie. Súpera posadila na koňa naša technická chyba v štvrtej štvrtine. Záver sme nezvládli, Karlovka mala viac šťastia. Účasť v play-off sa nám vzdialila, ale ak šanca žije, budeme bojovať o ňu až do konca." Čítaj viac