Výsledky 6. kola Eurovia SBL
22. októbra 2014

6.kole Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy si Banská Bystrica vybojovala prvé víťazstvo, Komárno ako jediné zostalo bez prehry a v Hornonitrianskom derby uspela Handlová.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – ŠKP Banská Bystrica 79:86 (16:21,19:24,28:19,16:22)

Hoferica 23, Kucsa 15, Židzik 12 – Maree a Žiak 20, Blagojevič a Biloš 9, Yusuf 8

TH: 18/22 – 15/21, Trojky: 5 – 7, Fauly: 25 – 22

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava): "Škoda prvého polčasu, ktorý sme prehrali o desať bodov. Stalo sa tak aj preto, že sme za úvodné dve štvrtiny stratili až 16 lôpt, čo súper hrajúci fyzický basketbal využil. Po zmene strán sme zlepšili pohyb, zatlačili na loptu, dali niekoľko ľahkých košov z protiútokov a dostali sa do vedenia. Potom sme však opäť začali hrať staticky, do plných, čo Bystrica šikovne čítala a otočila duel vo svoj prospech. Nepadlo nám niekoľko otvorených striel, ak by sa tak stalo, rozhodujúci náskok by sme si utvorili už skôr. Veľká škoda, pretože dnes sme mali k prvému domácemu víťazstvu veľmi blízko."

Lukáš Hoferica (hráč VŠEMvs Karlovka Bratislava): "Začali sme veľmi zbrklo, počet stratených lôpt za prvý polčas hovorí sám za seba. Potom sme dotiahli rozdiel v skóre výbornou hrou v tretej štvrtine, ale ďalšie naše chyby nás napokon stáli víťazstvo. Tesná prehra nás samozrejme mrzí, ale v druhom polčase sme si dokázali, že ak zaberieme naplno, môžme hrať vyrovnanú partiu aj s kvalitnejšími a skúsenejšími súpermi."

Martin Blaho (tréner ŠKP Banská Bystrica): "Prvé štyri zápasy v sezóne, ktoré sme prehrali, sme hrali proti top-tímom v tejto lige. Až dnes sme nastúpili proti kvalitatívne podobnému súperovi. Bol to vyrovnaný zápas, domáci nás veľmi potrápili. Stále robíme hlúpe chyby, naši zahraniční hráči majú niektoré veľmi zlé návyky a my to musíme odstraňovať. Hráči musia viac komunikovať medzi sebou, musia sa rozprávať v obrane a najmä riešiť herné situácie cez basketbalové IQ a nie cez silu."

Milan Žiak (hráč ŠKP Banská Bystrica): "Čakali sme, že Karlovka bude hrať agresívnu obranu Začiatok bol v našej réžii, vytvorili sme si 10-bodový náskok. Súper sa po zmene strán rozohral vyrovnal skóre i hru, ale záver sme našťastie zvládli lepšie my. Prvé víťazstvo v sezóne samozrejme teší, určite bude motiváciou do ďalšej roboty.

zdroj: basketliga.sk