Výsledky víkendových zápasov družstiev MBKK a pozvánka na ďalšie zápasy
25. novembra 2014

Tento víkend sme odštartovali prvé kolo Minibasket ligy, ktorá je organizovaná pre 4 minibasketbalové centrá v Bratislave. Podujatie malo veľký úspech medzi hráčmi, rodičmi aj trénermi. Naši starší minibasketbalisti vycestovali  do Malaciek, kde odohrali víťazné zápasy. Tréner bol spokojný hlavne s obranou. Kadeti odohrali zápas proti Nitre a  stretli sa  s ťažkým súperom Levíc. Úspešne zápas dotiahli do víťazného konca. Doniesli tak z Levíc cenné víťazstvo. Muži B sa stretli v derby proti mestskému rivalovi z Petržalky. Bohužiaľ ťahali za kratší koniec.  

Sobota 22.11.2014

Starší mini
BaO TJ Strojár Malacky: MBK Karlovka Bratislava 26:35
BaO TJ Strojár Malacky: MBK Karlovka Bratislava 18:24

Komentár trénera MBK Karlovka Marian Nemček: "Do odvetnej časti prvej fázy súťaže sme vstúpili dvoma výhrami. Podarilo sa nám tak potvrdiť dve domáce výhry s Malackami. Ani v jednom zápase to ale nebolo jednoduché. Súper hral od začiatku naplno a bolo vidieť že nám chcú oplatiť prvé dve prehry. Chlapci sa zo začiatku často dopúšťali prešľapov, keďže bola hracia plocha vsadená do hádzanárskeho ihriska. Plus keď sa k tomu pridalo pozeranie hráčov pri driblingu do zeme, nevedeli sme sa rozbehnúť a ani využiť dobre vybiehajúcich hráčov. To sa s nami vlieklo počas oboch zápasov. O výsledkoch oboch zápasov napokon rozhodli úseky v daných štvrtinách. V prvom zápase to bola dobrá záverečná štvrtina a v druhom zápase druhá polovica tretej štvrtiny. Dôležitá bola súčinnosť všetkých hráčov v obrane, z čoho sme sa dokázali presadiť aj v útoku a zlomili sme zápas na našu stranu.
Takýto herný prejav a 100%-né nasadenie musíme predvádzať počas celého zápasu aby sme sa posunuli ďalej a zlepšovali sa od zápasu k zápasu. Gratulujem chalanom k bojovnému výkonu a dvom výhram. Najbližšie  nás čaká Inter, ktorý preverí našu kvalitu a tak sa budeme snažiť pripraviť sa čo najlepšie. Chceme určite tohto favorita potrápiť!"

Kadeti
BKM SPU Nitra :MBK Karlovka Bratislava 50:69

Komentár  trénera MBK Karlovka  Ivanovič: " Do Nitry sme cestovali s jasným cieľom, vyhrať zápas. Už v prvej štvrtine sme si vytvorili dvojciferný náskok v skóre. V druhej štvrtine sme zlepšili obranu, po 20 minútach sme viedli o 24 bodov a o zápase bolo rozhodnuté. V druhom polčase sme mali cieľ , pokračovať v dobrej obrane a s chuťou dohrať zápas. Hráči sa však uspokojili s výkonom z prvého polčasu a nedokázali sme sa od súpera odpútať na väčší rozdiel v skóre a po podpriemernom výkone v druhom polčase sme zápas síce vyhrali, no druhú dvadsať minútovku sme prehrali, čo sa nám s kvalitnejšími súpermi môže vypomstiť."

Muži B
VŠEMvs Karlovka „B“ Bratislava – MŠK Iskra Petržalka  65:79

Komentár trénera Peter Orgler:  „Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale v druhej časti prvej štvrtiny nám súper odskočil na sedem bodov. Druhú štvrtinu sme vyhrali o tri body a do šatní sme odchádzali so štvorbodovým mankom. V tretej štvrtine sme sa nevedeli vysporiadať s ich zónovou obranou, ale aj v ďalšom priebehu zápasu bol súper lepší a dôležitý zápas dotiahol do víťazného konca. Najväčším problémom nášho družstva je kolektívna zohratosť, často sa utiekame k individualistickým akciám na úkor lepšej tímovej organizácie hry či už v útoku, alebo v obrane. Perličkou zápasu bolo nastúpenie trénera juniorov Maroša Helmécyho, ktorý naskočil do zápasu bez tréningu s družstvom a svojim prístupom a aj basketbalovým kumštom ukázal cestu svojim spoluhráčom ako sa bojuje za značku VŠEMvs  Karlovka.“

Nedeľa 23.11.2014

Minibasket liga
Výsledné poradie centier MBK Karlovka po 1. kole. Poradie sa určovalo na základe získaných bodov zo vzájomných zápasov a súťaže. Pri rovnosti bodov, rozhodoval vzájomný zápas.

Poradie 1. kolo
1. Vajnory - Senec 8 bodov
2. Dúbravka - 8 bodov
3. Petržalka - 7 bodov
4. Karlovka 6 bodov

Kadeti
ŠBK Junior Levice: MBK Karlovka Bratislava 76:79

Komentár  trénera MBK Karlovka Ivanovič: " V Leviciach sme očakávali podstatne ťažší zápas ako sme odohrali v sobotu v Nitre. Domáci boli favoritom, o čom hovorí aj tabuľkové postavenie a výsledok prvého vzájomného stretnutia, ktorý Levice vysokým rozdielom vyhrali. Išli sme do zápasu s tým, že nemáme čo stratiť. Hráči od začiatku dodržiavali taktické pokyny, v prvom polčase nám robil najväčšie problémy domáci pivot Milan Szabó , s čím sme tak trochu rátali pri absencii nášho najvyššieho hráča Janisa Ázacisa. Nebyť posledných troch minút prvého polčasu, kde sme vlastnými chybami a nerozumnou hrou dostali súpera na "koňa", išli by sme na prestávku za vyrovnaného stavu. V druhom polčase sme zlepšili obranu a otočili zápas vo svoj prospech. Posledný štvrtina bola vyrovnaná do poslednej sekundy a záver sa rozhodoval šestkami a taktickými oddychovými časmi. V dramatickej koncovke sme Levice porazili a priviezli tak do Karlovky cenné víťazstvo. Záver zápasu sme si sami dosť zdramatizovali, za posledných 90 sekúnd sme hádzali 10 trestných hodov, no premenili sme len 3 z nich. Chcel by som celý tím pochváliť a gratulujem im k výsledku i predvedenému výkonu a verím, že nás táto výhra "nakopne" k ešte lepšej tréningovej práci."

Bilancia zápasov tohto víkendu 4 výhry a 2  prehry.

Pozvánka na najbližšie zápasy MBK Karlovka

26.11.2014 EUROVIA SBL   VŠEMvs Karlovka Ba : BK Levickí Patrioti o 18:30  ŠH FTVŠ UK
26.11. 2014 KP Multychuys Karlovka : BK Inter " Jun" Bratislava
29.11.2014  Ml mini MBK Karlovka B: MBK Karlovka A o 9:30 a 11:00 ZŠ - Pankúchova, Petržalka Bratislava
29.11.2014 St žiaci MBK Karlovka: Juniorbasket Košice o 16:30 ZŠ - Majerníkova 62, Bratislava
30.11.2014 Microliga MBK Karlovka- Senec - Inter + Galanta o 9:00  ZŠ - Karloveská
30.11.2014 St žiaci MBK Karlovka: Juniorbasket Košice o 9:00 ZŠ - Majerníkova 62, Bratislava
30.11.2014  Juniori Pezinok: MBK Karlvoka  o 11.00 SOU Komenského

Buďte našim šiestym hráčom na ihrisku. Príďte nás povzbudiť.

KARLOVKA DO TOHO !!!