Výsledky víkendových zápasov mladších minibasketbalistov a mladších žiakov
18. novembra 2014

Naši mladší minibasketbalisti odohrali počas víkendu bratislavské derby  proti BSC Bratislava a Interu Bratislava. Karlovka "A" bola tento krát úspešnejšia. Odniesla si domov 2 výhry. Karlovka "B" odohrala náročné zápasy proti skúsenému Interu. Mladší žiaci v piatok predohrávali zápas s Interom a cez víkend  vycestovali do Nitry, kde ich čakali súperi Nitry a Levíc. Prinášame výsledky zápasov.

Mladší minibasketbalisti

B.S.C. Bratislava : MBK Karlovka Bratislava A 28:35

B.S.C. Bratislava : MBK Karlovka Bratislava A 30:31

Komentár trénera MBK Karlovka Maroš Helmecy: Odohrali sme dva pekné zápasy. Obidva sa nám podarilo vyhrať. Všetci hráči dostali rovnakú príležitosť na ihrisku,  ukázať čo v nich je.  Zapojili sme aj našich najmladších hráčov. Prvý zápas sme vyhrali s väčším rozdielom. V druhom zápase sme sa so súperom navzájom bodovo doťahovali. V závere sa nám podarilo pretlačiť víťazstvo na našu stranu. Posledných 5 sekúnd do konca malo loptu v držaní BSC. Našou dobrou obranou sme dokázali skóre udržať a zápas sme vyhrali. Videli sme na obdivoch stranách bojovné výkony. Chlapcom ďakujem za hru a tešíme sa na ďalšie zápasy. "

MBK Karlovka Bratislava B : BK Inter Bratislava 2:97

MBK Karlovka Bratislava B : BK Inter Bratislava 3:98

Komentár trénera MBK Karlovka „B“ Mareka Ribánskeho: "V tomto dvojzápase išlo prakticky o to, koľko bodov sa podarí skórovať kvalitnejšiemu súperovi a naopak, koľko šancí na skórovanie využijeme my. Robil nám problémy súperov aktívny pressing, z čoho pramenili naše straty lôpt, ktoré Inter okamžite premieňal na body. My sme sa veľmi ťažko presadzovali, aj keď miestami sme ukazovali aj pekné momenty. Napriek tomu chválim chalanov za vynaložené úsilie, bojovnosť a chcenie, niektorí sa obetovali takmer aj za cenu zranenia. Pochvalu si zaslúžia určite aj za to, že sa povzbudzovali aj za nepriaznivého stavu. Ďakujeme samozrejme aj rodičom za podporu. Verím, že odveta na súperovej palubovke bude o čosi veselšia. Odvetnú časť zahájime 29.11.2014 v karloveskom derby proti „Áčku“

Mladší žiaci

GABBO Senec Karlovka BA: BK Inter Bratislava 15:91

GABBO Senec Karlovka BA : ŠBK Junior Levice 6:113

BKM SPU Nitra : GABBO Senec Karlovka BA 71:32

Komentár trénera Gabbo Senec Karlovka Bratislava Gabika Rebrošová: " Za nami sú ďalšie ťažké zápasy. Je psychicky veľmi náročné pri takýchto silných súperoch udržať hlavu hore, hrať za každého stavu, nevzdávať sa. Náš tím to zvláda so striedavým úspechom, avšak táto skúsenosť z nás spaví odolný tím.  Súperi sa na nás učia zdvojovať až ztrojovať. Naši chlapci sa snažia plniť taktické pokyny, avšak hodiny tréningu a hodiny zápasov realizovaných hráčmi družstiev Nitra, Inter, Levice sa dajú dobehnúť len dlhou trpezlivou prácou.Viem, že to dokážeme, HLAVU HORE A IDEME ĎALEJ."V zápase proti Interu sa naši chlapci na ihrisku videli, dokázali sme si pekne prihrať do rýchleho protiútoku, avšak chýbalo nám úspešné zakončenie. V zápase proti Leviciam sme v druhej štvrtine dokázali prekonať zdojvovanie, znova je pre nás náročná koncovka. Proti Nitre sme odohrali slušný výkon. Na skórovaciu listinu sa zapísalo viacero hráčov, čo je pre nás pozitívne.  Aj týmito zápasmi sme znova získali cenné skúsenosti."

Bilancia našich mladších družstiev tohto víkendu je 2 výhry a 5 prehier. Najbližší víkend nás čakajú zápasy starších minibasketbalistov, ktorí vycestujú do Malaciek. Držíme im palce.