Začína play-off, štartujeme na bratislavských Pasienkoch
05. marca 2016

Bratislavské derby, pokus číslo štrnásť. Ani v jednom z doterajších zápasov medzi Karlovkou a Interom ešte vysokoškoláci svojho mestského rivala neporazili. Stretli sa pritom vo všetkých štvrťfinálových sériách play-off SBL a Slovenského pohára za dva roky.

Osud? Možno, avšak ďalšie štvrťfinálové meranie síl dáva Karlovke tri možnosti prekvapiť. V poslednom vzájomnom stretnutí pritom od toho neboli zverenci trénera Černického ďaleko. Zápas síce prehrali 81:98, no celý prvý polčas viedli, dokonca aj takmer desaťbodovým rozdielom. To dáva podľa kouča Karlovky jeho zverencom nádej, že by mohli prekvapiť. Ak aj nie v sérii, tak aspoň v jednom zápase. "Po troch ligových zápasoch, v ktorých sme jednoznačne s Interom prehrali, sme ten štvrtý zahrali veľmi dobre. Pred play-off je to prísľub, že môžeme na niečom stavať a máme určitú kvalitu," hovorí.

12799444_1176778362349908_3929604839694734888_n

Inter disponuje oveľa vyšším rozpočtom, ale, čo sa odzrkadľuje aj na stavbe tímu. To ale neznamená, že by nemohla Karlovka prekvapiť. "Vieme, kde asi budeme mať problém v útoku aj v obrane. Musíme si dať pozor najmä pri bránení situácií jedna na jedna. Určite budeme v play-off chcieť potrápiť Inter minimálne tak, ako v poslednom zápase doma," hovorí M. Černický. Ako špecializovaný portál basketliga.sk uvádza, " zverenci Milana Černického by radi konečne zdolali svojho mestského rivala." 

Prvé stretnutie štvrťfinále medzi Interom a Karlovkou začína v sobotu o 18:00 na Pasienkoch. Prvý domáci zápas Karlovka odohrá na svojej palubovke tradične v stredu o 18:30. 

Štatistiky zo zápasu nájdete tu!