MBK Karlovka Bratislava vs USK Praha    31:32pp (8:13,12:18,18:20,30:30)

Body Karlovka:

Trenka 10, Kunický 6, Brutenič 4, Piróg 4, Vlk 4, Kapustík 3

Komentár k zápasu:

Po prehratom semifinále sme v skupine o umiestnenie opäť narazili na USK, ktorý nás v prvom zápase riadne vyškolili. Súper tiež prehral svoj zápas s NH Ostrava a tak sme ich chceli prekvapiť. Úvod  zápasu sme nemali dobrý a rýchlo sme prehrávali 0:7. Potom sme sa však dokázali presadiť aj my a do konca štvrtiny sme znížili 8:13. Druhá štvrtina bola pomerne vyrovnaná, aj keď sme robili veľa chýb, súper nám výraznejšie neodskočil a polčas skončil 12:18. Zdôrazňoval som hráčom, že dnes je súper poraziteľný a je len na  nás, či sa o výhru dokážeme pobiť. Chlapci postupne stupňovali svoj výkon, dávali sme aj dôležité strely z diaľky. V závere sa nám podarilo dvoma premenenými trestnými hodmi vyrovnať. Predĺženie sa hralo formou trestný hodov, ktorý strieľal každý hráč, ktorý sa nachádzal na ihrisku s posledným klaksónom. Keďže súper premenil o jeden trestný hod viac ako my, museli sme sa po najlepšom výkone na turnaji zmieriť s jednobodovou prehrou. Na svoj výkon sme mohli byť ale hrdý.