EUROVIA SBL VŠEMvs Karlovka: MBK Handlová 18:30

Dátum podujatia:
14.01.2015
o 18:30
76
VŠEMvs Karlovka BA
90
MBK Handlová

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava prehrali v stredajšom zápase 26. kola Eurovia SBL na domácej palubovke s MBK Handlová 76:90. Zverenci trénera Milana Černického si napriek prehre udržali piate miesto v tabuľke.

Eurovia SBL - 26. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Handlová 76:90 (25:23, 15:27, 19:15, 17:25)
Zostava a body Karlovky: Bečarik 12, Kožár 11, Židzik 10, Hoferica 7, Žilík 4 (Abrhám 17, Doležaj 5, Dědeček 4, Dalibor Hlivák 3, Stránsky 2, Kucsa 1, Krajčír 0), najviac bodov MBK: Šoška 15, Purifoy 14, Drezga 13.
TH: 21/16 - 19/12, fauly: 18 - 24, trojky: 10 - 10, pred 250 divákmi rozhodovali Šarišský, Kurpaš, Hricišin

Úvod duelu bol vyrovnaný, ani jedno z mužstiev sa nedostalo do výraznejšieho náskoku. Karlovka si potom vytvorila šesťbodové vedenie, ktoré si držala do polovice druhej časti hry. Zlom nastal v 15. min, keď hostia agresívnou obranou dovolili domácim do konca prvého polčasu zaznamenať už len jediný bod. Handlová vyhrala tento úsek hry 16:1 a ujala sa vedenia 50:40. Nováčik po zmene strán spresnil kombinácie, zlepšil streľbu, ale kompaktne hrajúcemu súperovi sa dokázal priblížiť len na rozdiel šiestich bodov. V záverečnej časti hry Handlová ešte prikrášlila výsledok vo svoj prospech a dosiahla zaslúžené víťazstvo. Zo štatistického pohľadu bol rozhodujúci výkon pod košom, keď "baníci" vyhrali na body spod koša 44:22.

Hlasy po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Prvý polčas sme sa ešte držali, ale od začiatku bolo vidieť, že obrana i útok Handlovej sú na vysokej úrovni. Dá sa povedať, že bolo len otázkou času, kedy sa kvalita súpera prejaví. Hostia boli basketbalovejší, dobre bránili, efektívne prenikali pod kôš. S príchodom nového trénera sa hra Handlovej zlepšila, v rotácii majú teraz aj viac kvalitnejších hráčov."

Richard Kucsa, rozohrávač Karlovky: "Dnes rozhodla druhá štvrtina, nám od začiatku chýbala potrebná energia. Nepadlo nám niekoľko otvorených striel, nevyšli nám niektoré kombinácie a potom sa to už s nami viezlo. V druhom polčase sme mali svetlé chvíle, ale súper bol kompaktnejší a zaslúžene vyhral."

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Na zápas sme sa zodpovedne pripravili, pretože sme vedeli, že Karlovka chytila v posledných zápasoch dobrú formu. Mladý tím domácich aj dnes potvrdil, že ich basketbal je na vysokej úrovni. Základom nášho úspechu bola hra pod košom a kvalitná obrana. Som spokojný s výkonom mužstva i výsledkom."

Boris Belavý, krídelník Handlovej: "Začali sme zle, neustrážili sme si obranný doskok a inkasovali niekoľko ľahkých košov. Potom sme začali plniť pokyny trénera a to sa odrazilo aj na skóre. Domáci sa síce v tretej štvrtine dotiahli na rozdiel šiestich bodov, ale v záverečnej časti hry sme agresívnou obranou rozhodli o výhre."