EUROVIA SBL Muži A VŠEMvs Karlovka BA: BK Levickí Patrioti

Dátum podujatia:
18.02.2015
o 18:30
0
VŠEMvs Karlovka BA
0
BK Levickí Patrioti

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase 34. kola Eurovia SBL nad tímom Eucos Levickí Patrioti 80:78, dosiahli 15. triumf v sezóne a s predstihom si zabezpečili účasť v play-off.

Eurovia SBL - 34. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - Eucos Levickí Patrioti 80:78 (17:21, 24:22, 12:19, 27:16)
Zostava a body Karlovky: Bečarik 19, Žilík 16, Hoferica 10, Abrhám 6, Židzik 2 (Kožár 23, Krajčír 4, Stránsky, Dědeček, Doležaj a Kucsa po 0), najviac bodov Levíc: Miljkovič 21, Igrutinovič 20, Klár 15.
TH: 33/21 - 15/11, fauly: 21 - 26, trojky: 9 - 5, 250 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný. Najskôr si mierny náskok vytvorili hostia, ktorí na kľúčový zápas nastúpili už aj s uzdraveným tvorcom hry Igrutinovičom. Karlovka však manko súpera vymazala v druhej časti hry, skóre prvého polčasu na 43:41 pre Levice upravil Miljkovič. Po zmene strán sa domácim prestala dariť streľba, slabšie chvíľky si vybrali aj v obrane, čo využili "patrioti" a rýchlo sa dostali do dvojciferného náskoku. V 33. minúte zvýšil Galád na 70:55 a s Karlovkou to vyzeralo zle-nedobre. Potom si však neudržal nervy na uzde hosťujúci Galata, ktorý za nešportové správanie dostal od rozhodcov technickú chybu. Tri trestné hody Kožára a následná trojka Žilíka odštartovali stíhaciu jazdu nováčika, ktorá vyvrcholila v poslednej minúte. O výsledku napokon rozhodol tri sekundy pred záverečným klaksónom Kožár, ktorý za stavu 78:76 pre hostí premenil trojkový pokus. Karlovka si po výhre definitívne zabezpečila účasť v play-off.

Hlasy po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Polčas bol vyrovnaný, po zmene strán sme zle bránili, prestala nám ísť streľba. Súper to využil a vytvoril si dvojciferný náskok. Pomohla nám technická chyba súpera, pred ktorou sme prehrávali o 15, ale po nej už len o 9 bodov. V závere to bola divočina, padli nám otvorené strely a aj víťazná trojka. Play-off máme isté, posnažíme sa skončiť na piatom mieste."

Michal Kožár, rozohrávač Karlovky: "Do poslednej sekundy sme verili, že zápas môžeme vyhrať a napokon sa tak aj  stalo. Podľa mňa sme boli lepším tímom, ale robili sme veľa chýb, nedávali sme ľahké strely spod koša. Trojky mi v tejto sezóne nejdú podľa predstáv, takže som veľmi rád, že tá v závere tam padla a vyhrali sme. Zabezpečili sme si postup do play-off, čo je skvelé."

Ladislav Lutovský, tréner Levíc: "Viac ako tri štvrtiny sme boli v zápase lepším tímom, ale v závere sme niekoľkokrát v útoku zle riešili herné situácie a doplatili sme na to. Dobre sme sa na zápas pripravili, Karlovku sme zastavili tam, kde sme chceli. Keď sa lámal chlieb, tak sme dostali technickú chybu, čo nás dosť poškodilo. Prehrali sme kľúčový zápas a skomplikovali si cestu do play-off. Zbrane však neskladáme, budeme sa snažiť až do záveru."

Luka Igrutinovič, rozohrávač Levíc: "Začali sme dobre, v útoku nám to padalo, kvalitne sme bránili. Domáci s nami síce držali krok, ale v druhom polčase sme boli lepším tímom a zaslúžene si vypracovali 15-bodové vedenie. Súpera posadila na koňa naša technická chyba. Záver sme nezvládli, Karlovka mala viac šťastia. Účasť v play-off sa nám vzdialila, ale ak šanca žije, budeme bojovať o ňu až do konca."