EUROVIA SBL Muži A 19.11.2014 streda 18:30

Dátum podujatia:
19.11.2014
o 18:30
81
VŠEMvs Karlovka BA
94
MBK Rieker Com Therm KN

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava nestačili v stredajšom zápase 14. kola Eurovia SBL na MBK Rieker Com Therm Komárno a po výsledku 81:94 utrpeli deviatu prehru v sezóne. Zverenci trénera Milana Černického si zároveň pokazili trojzápasovú sériu výhier na domácej palubovke. Najbližším súper Karlovky bude v sobotu ŠKP Banská Bystrica.

Eurovia SBL - 14. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Rieker Com Therm Komárno 81:94 (34:49)
Zostava a body Karlovky: Bečarik 20, Hoferica 15, Židzik a Kucsa po 11, Kožár 2 (Dalibor Hlivák 9, Doležaj 7, Dědeček 6, Rosival 0), najviac bodov Komárna: Bannister a Jankovič po 19, Marchyn a Maslík po 15.
TH: 20/14 - 13/12, fauly: 19 - 23, trojky: 7 - 12, pred 200 divákmi rozhodovali Fuska, Pipíška, Bartoš.

Hlasy po zápase:
Milan Černický, tréner Karlovky: "Oproti takej kvalite, akú má Komárno, by sme dnes potrebovali väčšie nasadenie alebo jedného-dvoch hráčov navyše. Citeľne nám chýbali zranení Žilík s Lehmanom, a to najmä v obrane a pri rotácii. Hráči sa snažili, ale vyskytli sa aj viaceré chyby v obrane, čo skúsený súper trestal. Rozhodol úvod, škoda prvého polčasu, v ktorom nám Komárno ušlo na dvojciferný počet bodov. Výkonom ma potešil mladý Doležaj, ak bude takto hrať aj naďalej, môže nám v budúcnosti pomôcť. Dobre číta obranu, je síce subtílnejší, ale na svoju výšku má dobrú streľbu. Určite má na to, aby niekedy hral v základnej rotácii."

Richard Kucsa, rozohrávač Karlovky: To, čo sme si povedali pred zápasom, sme na začiatku vôbec neplnili. Nevychádzali nám taktické varianty, na ktorých sme sa dohodli. Súper sa rýchlo dostal do vedenia a udržiaval si dvojciferný náskok. Dobrým vstupom do druhého polčasu sme rozdiel v skóre stiahli na prijateľné manko, ale potom vlastnými chybami sme darovali Komárnu ľahké koše a to nás neskôr stálo dobrý výsledok."

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Odohrali sme náročné stretnutie. Zápas sme dobre rozohrali, kvalitnou obranou sme sa dostali do vedenia, ktoré postupne narástlo na rozdiel takmer 20 bodov. Počas polčasovej prestávky som hráčov upozorňoval, aby nevypustili nástup do tretej štvrtiny, pretože všetko, čo sme Karlovke ponúkli, jej hráči využili a trestali nás za to. Po zmene strán domáci lepšie bránili, začalo sa im dariť aj v útoku, ale v závere sa ukázala naša väčšia kvalita a myslím, že najmä zásluhou toho sme napokon jednoznačne triumfovali."