EUROVIA SBL Muži A 26.11.2014 streda 18:30

88
VŠEMvs Karlovka BA
84
BK Levickí Patrioti

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava zvíťazili v stredajšom stretnutí 16. kola Eurovia SBL nad tímom Eucos Levickí Patrioti 88:84. Zverenci trénera Milana Černického
pretrhli trojzápasovú sériu neúspechov a vylepšili si bilanciu na 6 výhier, 10 prehier.

Eurovia SBL - 16. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - Eucos Levickí Patrioti 88:84 (23:14, 20:32, 23:19, 22:19)
Zostava a body Karlovky: Kucsa 15, Kožár 14, Bečarik 13, Hoferica 9, Židzik 5 (Žilík 13, Dalibor Hlivák 12, Stránsky 2, Dědeček 5), najviac bodov Levíc: Story 23, Igrutinovič 20, Jurjevič 10.
TH: 24/14 - 10/9, fauly: 17 - 26, trojky: 6 - 7, 250 divákov

Hlasy po zápase:
Peter Ivanovič, asistent trénera Karlovky: "Prvý polčas sme prehrali jasne na doskoku, keď súper mal až 12 útočných doskokov. V druhom polčase sme sa v tejto štatistike
zlepšili a aj to bolo z pohľadu konečného výsledku dôležité. Levice držal nad vodou ich americký strelec Malik Story. V závere však naši mladí hráči ukázali pevné nervy, keď
zvládli dôležité trestné hody. Na oboch stranách bolo dnes množstvo chýb, my sme však boli o niečo šťastnejší a môžeme sa tešiť z víťazstva."

Dalibor Hlivák, rozohrávač Karlovky: "V prvom polčase sme sa rýchlo dostali do vedenia, ale nedokázali sme ho udržať. Po zmene strán to bolo také naťahovanie o každý bod, raz sme viedli my, raz súper. V závere sme však dobre zahrali v kľúčových momentoch, ubránili súpera a zaslúžene vyhrali."

Ladislav Lutovský, tréner Levíc: "Karlovka hrala na začiatku veľmi dobre rýchlo dopredu a to nám robilo problémy. Inkasovali sme ľahké koše a potom nás stálo veľa síl vrátiť sa do zápasu. Potom sme sa dostali do mierneho vedenia, ale zase sme nedokázali zlomiť súpera. Budem sa opakovať, ale opäť nás víťazstvo stála slabá obrana. Dostali sme 88
bodov, čo je strašne veľa. Dali sme bodov 84, čo je dostatočne veľký počet na to, aby sme vyhrali, ale musíme lepšie brániť."

Luka Igrutinovič, rozohrávač Levíc: "Do Bratislavy sme pricestovali iba deviati zdraví hráči, chýbali nám zranení kapitán Vlado Klár i Maurizio Galata. Nezachytili sme úvod, nehrali sme dobre v obrane, Karlovka nám dávala koš za košom. Potom sme síce manko súpera zmazali, ale v závere sme sa o víťazstvo pripravili vlastnými chybami. V sobotu nás čaká náročné stretnutie na Interi, musíme sa na to pripraviť lepšie ako dnes."