Fauly: 15 – 24, TH: 14/24 – 15/23, Trojky: 8/15 – 5/22
Diváci 1050, Rozhodovali: Matejčik, Sirotský, Matejka

Body za BC Prievidza: Klarič 20, J. Evans 18, Barton a Marič po 16
Body za VŠEMvs Karlovka Bratislava: Hoferica 16, Dědeček 13, Žilík 8, Kožár 4, Bečarik 3, (Abrhám 7, Hlivák Dalibor 5, Židzík 4, Lüley a Fulka 3, Rosival a Krajčír 0)

Priebeh zápasu
Do úvodu zápasu lepšie vstúpili domáci basketbalisti a rýchlo si vybudovali 14-bodový náskok (17:3). Nováčikovi tohtoročnej súťaže VŠEMvs Karlovka, sa však podarilo zabojovať a do zápasu sa vrátiť. Zlepšenou obranou a kolektívnou hrou, minútu pred polčasom Viktor Dědeček znížil na rozdiel 2 bodov (41:39) Zvyšok zápasu však ukázali hráči BC Prievidza svoje skúsenosti, potvrdili úlohu favorita a zvíťazili rozdielom triedy 96:68.
„Študentom“ z Karlovky sa síce nepodarilo prekvapiť minuloročného finalistu slovenskej extraligy, ale svojou húževnatosťou a bojovnosťou ukázali, že môžu byť zdravou konkurenciou aj papierovo silnejším súperom, čo ukázali najmä vynikajúcou 2. štvrtinou, ktorú vyhrali 13:19. Do začiatku najvyššej súťaže ostáva niečo vyše mesiaca, teda dostatok času na sebe aj naďalej pracovať a zlepšovať slabé stránky, preto sa určite máme na čo tešiť.

Slovo trénera
Peter Ivanovič, tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava: „V úvode zápasu sa nás súper zaskočil a po dvoch minútach viedol 14:0. Po oddychovom čase a prvom našom koši sme sa postupne dostávali do hry, zlepšili sme obranu a začali premieňať vytvorené strelecké pozície. V dobrom výkone sme pokračovali až do polovice 3/4, kde nás súper vyškolil v efektívnosti rýchlych protiútokov. 20 minút sme podávali solídny výkon, dobre koncentrovaní v obrane, s dobrou organizáciou v útoku. Je to však príliš málo, musíme hrať koncentrovane celých 40 minút a vyvarovať sa chýb. Tím ukázal, že máme potenciál, chýbajú nám herné skúsenosti, ktoré však získavame prípravnými stretnutiami s kvalitnými súpermi. Najbližšie už túto sobotu po prvýkrát doma opäť proti Prievidzi.“