EUROVIA SBL Muži A 28.1.2015 streda 18:30

Dátum podujatia:
28.01.2015
o 18:30
83
VŠEMvs Karlovka BA
75
BK 04 AC LB SNV

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava zvíťazili v stredajšom stretnutí 30. kola Eurovia SBL nad tímom BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 83:75. Zverenci trénera Milana Černického využili prehru Iskry Svit s Prievidzou a v tabuľke sa dostali opäť na piate miesto.

Eurovia SBL - 30. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 83:75 (18:15, 19:21, 22:22, 24:17)
Zostava a body Karlovky: Hoferica 19, Bečarik 15, Kožár 11, Žilík 8, Dědeček 6 (Abrhám 17, Židzik 4, Dalibor Hlivák 3, Kucsa 0, Krajčír 0), najviac bodov SNV: Bulatovič 18, Mandič 17, Brown 14.

TH: 19/16 - 28/24, fauly: 22 - 22, trojky: 7 - 7, pred 200 divákmi rozhodovali Tomašovič, Macura, Kurpaš

Predpovede o vyrovnanosti zápasu potvrdila už úvodná štvrtina. Oba tímy pozorne bránili, dávali si pozor na kľúčových hráčov súpera a do výraznejšieho náskoku sa nedostalo ani jedno mužstvo. To sa zmenilo v druhej časti hry, keď domáci za stavu 18:15 zaznamenali sériu 15:4 a utvorili si tak 14-bodové vedenie. Spišiaci však zabojovali, dôležité koše zaznamenali legionári Goran Bulatovič s Acom Mandičom a hostia za štyri minúty hry dokázali manko zmazať a dokonca sa dostať do vedenia. Prvý polčas skončil jednobodovým
víťazstvom Karlovky 37:36.

Po zmene strán začala lepšie Spišská Nová Ves, domácim odskočila aj na 8 bodov, ale nováčika v tých chvíľach podržal David Abrhám. Iba 18-ročný náhradník zaznamenal v tretej štvrtine štyri trojky a držal Karlovku v hre. V záverečnom dejstve sa lámal chlieb v jeho úvode, keď Karlovka za stavu 61:62 zaznamenala šnúru deviatich bodov za sebou a víťazstvo si potom udržala až do konca. Nováčik tak zdolal Spišiakov v aktuálnej sezóne po tretí raz zo štyroch vzájomných zápasov a v tabuľke sa vrátil na piate miesto.

Hlasy po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Bolo to ako na hojdačke, v úvode sme vyhrávali my, potom sa do vedenia dostal súper. Ja som chcel od hráčov, aby vložili do zápasu energiu a možno tie ušetrené minúty zo začiatku sa ukázali ako rozhodujúce v závere, kde sme mali viac síl. Pochvalu si zaslúži mladý Abrhám, jeho trojky nám veľmi pomohli."

Juraj Krajčír, kapitán Karlovky: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Pred druhým polčasom sme si v šatni povedali, že musíme zlepšiť útočnú hru, viac vnikať do koša a menej strieľať z perimetra. Zároveň sme zamakali v obrane a potom si ustrážili aj koncovku."

Ivan Kurilla, tréner SNV: "Rozhodol kolektívny výkon domáceho družstva. U nás dávali body štyria hráči, u nich siedmi až ôsmi. Ak chceme byť úspešní, musí sa do skórovania zapojiť celý tím."

Štefan Bečarik, kapitán SNV: "Opäť sa potvrdilo, že Karlovka hrá doma veľmi dobre. Domáci boli húževnatí, rýchli, navyše im dnes išla trojková streľba, v ktorej vynikal mladý Abrhám. Stan Brown sa rýchlo dostal do problémov s faulami, máme iba dvoch pivotov, akonáhle jeden vypadne, dostávame sa do problémov."