96
MBK Rieker Com Therm KN
79
VŠEMvs Karlovka BA

Basketbalistom VŠEMvs Karlovka Bratislava nevyšiel vstup do nového kalendárneho roka, keď v sobotňajšom stretnutí 23. kola Eurovia SBL prehrali na palubovke MBK Rieker Com
Therm Komárno 79:96. Zverencom trénera Milana Černického patrí s bilanciou 10 výhier, 13 prehier v tabuľke aj naďalej 6. priečka. Najbližší zápas odohrajú v stredu 7. januára, keď na domácej palubovke privítajú tím ŠKP Banská Bystrica.

Eurovia SBL - 23. kolo:
MBK Rieker Com Therm Komárno - VŠEMvs Karlovka Bratislava 96:79 (27:18, 23:15, 22:24, 24:22)
Zostava a body Karlovky: Hoferica 21, Kožár 16, Židzik 15, Žilík 14, Bečarik 2 (Abrhám 4, Dominik Hlivák 3, Dědeček 2, Dalibor Hlivák 2, Stránsky 0, Krajčír 0), najviac bodov Komárna: Halada 22, Bilič a Jankovič po 17, Bannister 14.
TH: 20/14 - 19/11, fauly: 20 - 21, trojky: 12 - 6, rozhodovali: Gabara, Doušek, Dula

Karlovka začala nervózne, rýchlo štyrikrát stratila loptu, čo využili domáci a po piatich minútach hry viedli rozdielom 13 bodov (21:8). Bratislavčania potom spresnili hru, kontrovali sériou ôsmich bodov za sebou a znížili na 16:21. Prvá štvrtina sa napokon skončila víťazstvom Komárna 27:18. Tím zo slovensko-maďarského pohraničia pokračoval v nátlakovej hre aj v druhej časti hry, k nepríjemnej obrane pridal aj zlepšenú streľbu spoza trojkového oblúka a jeho náskok narastal. Po trojke Jankoviča 81 sekúnd pred koncom prvého polčasu svietil na ukazovateli skóre stav 47:27 a zdalo, že Komárno zaznamená ďalšie vysoké víťazstvo.

Karlovka však nezložila zbrane, po zmene strán zabojovala, čo ho výsledkom bola vyhraná tretia štvrtina po výsledku 24:22. V 33. minúte po koši Kožára sa hosťom podarilo znížiť na rozdiel siedmich bodov, ale na viac už nováčik nemal. Domáci zaznamenali nasledujúcich šesť bodov a dvojciferný náskok si potom udržali až do konca.

Hlasy po zápase:

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "V žiadnom prípade to nebol jednoduchý zápas. Vedeli sme, že Karlovka je súper, ktorý už potrápil viacero favoritov. Vedeli sme, že nedarujú protivníkovi víťazstvo, kým mužstvo nedokáže, že je naozaj lepšie. Ani nám nič nedarovali a museli sme vydať zo seba všetky sily. Mali sme dvojtýždňovú zápasovú prestávku, takže sme predpokladali, že to nebude také plynulé, a že forma nebude taká, ako napríklad pred troma týždňami. Ale pritvrdili sme na tréningoch a myslím si, že celkovo s týmto zápasom napokon môžeme byť spokojní. Boli dobré veci, boli aj zlé, no bolo to normálne, na nich ešte môžeme zapracovať a ideme do ďalších súbojov. Čaká nás šnúra ťažkých zápasov, musíme sa na ne pripraviť psychicky aj fyzicky, aby sme vyhrali čo najviac zápasov.“

Milan Černický, tréner Karlovky: "Tento zápas bol oveľa lepší ako ten posledný, ktorý sme v Komárne odohrali. Škoda prvej štvrtiny, kde nám domáci ušli na nejakých dvanásť bodov a dá sa povedať, že potom si už víťazstvo ustrážili. My sme v poslednej štvrtine znížili na rozdiel deviatich bodov, čo bolo pre nás výborné, no kvalita, najmä tá fyzická pod košom, bola na strane Komárna. Plus sme dostali dvanásť trojok, takže myslím, že sme troška zlyhali v obrane, ale bolo to o kvalite domácich hráčov.“

Lukáš Hoferica, pivot Karlovky: "Vedeli sme, že Komárno je útočne ladené mužstvo a pripravovali sme sa na to. Urobili sme však veľa chýb, mali sme veľa strát a Komárno je tím, ktorý všetko toto trestá. Koncentrovali sme sa, ale bol to ťažký zápas. No nevzdávali sme sa ani chvíľku a bojovali sme až do konca.“