EUROVIA SBL Muži A 5.11.2014 streda 18:30

Dátum podujatia:
05.11.2014
o 18:30
67
VŠEMvs Karlovka BA
60
MBK SPU Nitra

Info o zápase
Štvrtiny 17:15, 16:13, 18:17, 16:15
Najviac bodov: Kucsa 16, Žilík 15, Hoferica 14 - Ward 17, Vido 15, Irving 11.
TH: 14/8 - 17/10
Fauly: 17 - 20
Trojky: 7 - 3
Divákov: 200
Rozhodovali Pipíška, Hančík, Bartoš

Herná štatistika na fibalivestats.com

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava zdolali v stredajšom zápase 10. kola Eurovia SBL na domácej palubovke tím MBK SPU Nitra 67:60 a dosiahli tretie víťazstvo v sezóne. Najbližším súperom zverencov trénerskej dvojice Milan Černický - Peter Ivanovič bude v sobotu Iskra Svit.

Hlasy po zápase:
Peter Ivanovič, asistent trénera Karlovky: "Nitru sme zdolali na jej palubovke v prvom kole a tak dnes sa od nás čakalo ´povinné´ víťazstvo. Tie však bývajú najťažšie a to sa potvrdilo. Škoda, že sa nám v prvom polčase nepodarilo využiť fakt, že súper sa za úvodných 20 minút dopustil 13 stratených lôpt. Vtedy sme sa mali od Nitry odpútať v skóre a vytvoriť si pohodlný náskok. Zároveň si myslím, že rozhodli o trochu väčšie skúsenosti našich hráčov. Z individuálnych výkonov by som rád pochválil Kucsu, Žilíka a Hliváka."

Richard Kucsa, rozohrávač Karlovky: "Po prvý raz v sezóne sme do zápasu nastúpili s tým, že sme v ňom boli miernym favoritom. Boli sme pod menším psychickým tlakom, pretože podľa prognóz sme mali Nitru zdolať. V prvom polčase to vyzeralo, že sa tak stane bez väčších problémov, ale po zmene strán nás súper vrátil do reality. Víťazstvo sme však napokon vydreli a myslím, že o tých sedem bodíkov sme dnes boli lepším tímom."

Ľubomír Urban, tréner Nitry: "Druhá štvrtina našej extraligovej púte sa začala prehrou na Karlovke. Do zápase sme išli s tým, že môžeme odohrať s nováčikom vyrovnaný duel, čo sa aj potvrdilo. Avšak na to, aby sme dnes mohli pomýšľať na víťazstvo, by sme museli vedieť niektoré úseky hry lepšie zvládnuť. Trápili sme sa my i domáci, Karlovka bola v závere trochu šťastnejšia. Ale to vyplýva z kvality alebo motivácie v tých situáciách, kedy sme súperovi ponúkli ľahké koše. A práve ľahké koše, ktorých som na strane domácich napočítal viac, dnes rozhodli."

Martavious Irving, rozohrávač Nitry: "Bolo to náročné stretnutie. O našej prehre rozhodli zbytočné chyby v obrane a veľký počet stratených lôpt. Prvý zápas v slovenskej lige som si užil, je vidieť, že v súťaži hrá množstvo kvalitných hráčov. Samozrejme, ešte potrebujem čas na to, aby som sa zohral so spoluhráčmi. Verím, že tímu pomôžem k tomu, aby sme prerušili sériu prehier a konečne začali víťaziť."