EUROVIA SBL VŠEMvs Karlovka: ŠKP Banská Bystrica 18:30

91
VŠEMvs Karlovka BA
67
ŠKP Banská Bystrica

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava zvíťazili v stredajšom stretnutí 24. kola Eurovia SBL nad ŠKP Banská Bystrica 91:67, vylepšili si bilanciu na 11 výhier, 13 prehier a v tabuľke extraligy sa spolu s Iskrou Svit delia o piatu priečku.

Eurovia SBL - 24. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - ŠKP Banská Bystrica 91:67 (20:16, 19:15, 26:18, 26:18)
Zostava a body Karlovky: Kožár 31, Bečarik 21, Žilík 12, Židzik 6, Hoferica 5 (Abrhám 7, Dědeček 4, Dalibor Hlivák 2, Stránsky 2, Doležaj 1, Dominik Hlivák 0, Krajčír 0), najviac bodov ŠKP: Žiak 14, Munks 12, Blagojevič 8.
TH: 23/15 - 26/19, fauly: 20 - 23, trojky: 10 - 4, rozhodovali: Fuska, Hančík, Holländer, 200 divákov

Doterajšie dve vzájomné stretnutia proti Banskobystričanom boli vyrovnané a obe sa skončili tesnými víťazstvami tímu spod Urpína. Karlovka nastúpila s odhodlaním túto štatistiku zmeniť a po najlepšom výkone v aktuálnej sezóne sa jej to podarilo. Hostia držali krok s nováčikom iba úvodných päť minút. Domáci vyhrali prvú štvrtinu o štyri, prvý polčas o osem bodov. Po zmene strán sa k výbornému ofenzívnemu výkonu rozohrala dvojica Michal Kožár, Róbert Bečarik. Tí napokon spolu zaznamenali viac ako polovicu (52) z nastrieľaných bodov svojho tímu (91). Karlovka sa navyše prezentovala výbornou defenzívou, keď súpera udržala na 67 bodoch.

Hlasy po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Proti silnému súperovi som očakával náročný zápas a aj to, že cesta za víťazstvom bude veľmi ťažká. Zahrali sme však výborne v obrane, veď súpera sme udržali na 67 bodoch. Navyše nám padlo desať trojok, čo nám výrazne pomohlo. Chalani sa dnes basketbalom bavili."

Michal Kožár, rozohrávač Karlovky: "Som veľmi rád, že sme dnes vyhrali a že sa tak stalo rozdielom triedy, lebo keď sa pozrieme na súpisku súpera, tak boli na nej samí legionári. Hrali sme dobrú kolektívnu obranu, z čoho pramenili rýchle protiútoke a body v našom podaní. V druhom polčase sme nasadili zónu a aj vďaka nej sme potom
dominovali."

Martin Blaho, tréner ŠKP: "Súper nás predčil vo všetkých činnostiach na ihrisku a ja mu chcem pogratulovať k dnešnému skvelému výkonu, špeciálne dvojici Kožár, Bečarik, ktorí nás individuálne totálne rozobrali. Karlovke zároveň prajem, aby si udržala tento tímový status až do konca sezóny. K našemu výkonu iba to, že som frustrovaný z toho, čo
aktuálne predvádzame."

Richard Körner, krídelník ŠKP: "Nedodržiavali sme pokyny od trénera, z môjho pohľadu sme hrali veľmi individualisticky voči dobrej agresívnej obrane Karlovky. Zápas sme zase prehrali v obrane, nie je možné aby nám dal súper toľko bodov a najmä takým ľahkým štýlom, ako to urobili domáci."