MBK Karlovka Bratislava vs KB TU Košice     84:74 (36:35)

(22:19, 14:16, 29:17, 19:22)

Body:
Karlovka - Havel 23, Hormann 22, Balvan 19, Žilavý 6, Kadúch 4, Berček 4, Bernadovič 3, Vida 3
Košice - Krebes 33, Monček 25
Fauly: 20:17, TH - 16/11 - 14/10, trojky - 9:5, 135 divákov, rozhodovali: Fontányi, Višniarová

Komentár k zápasu:
"Prvý zápas v novom roku nás čakal jeden z najťažších súperov ligy. Predchádzajúce obdobie vianoc narušilo obom tímom tréningový aj zápasový rytmus, preto bolo dôležité sústredenie počas celého zápasu. Od úvodu sme začali dobre, aktívnou obranou a rýchlymi protiútokmi sme si vybudovali od úvodu 7-bodový náskok, ktorý však súper dokázal postupne znížiť. Do druhej štvrtiny sme nastúpili zle. Súper nás hneď na úvod potrestal 3 úspešnými trojkami. 11-bodovú šnúru Košíc sme prelomili aj my 2 úspešnými trojkami a ukľudnili sme hru. Do konca polčasu bol výkon vyrovnaný na oboch stranách. Po polčase sa družstvá striedali vo vedení. V polovici tretej štvrtiny sme dokázali súpera pritlačiť v obrane a rýchlymi protiútokmi ku ktorým sme pridali úspešné trojkové pokusy sme si urobili 13-bodový náskok. Úvod štvrtej štvrtiny nám vôbec nevyšiel, po chybe v obrane a ľahkých stratách lôpt prišla šnúra hostí 8:0. Po timeoute odpovedal na tlak hostí Havel dvoma trojkami, hru sme ukľudnili a v ďalšom priebehu štvrtiny sme si dokázali zápas kontrolovať. Musím pochváliť hráčov, ktorí pristúpili zodpovedne k predzápasovým pokynom a dokázali svoj výkon počas zápasu stupňovať. Výhrou sme odmenili nielen seba, ale aj divákov, ktorí prišli vo veľkom počte podporiť našich chlapcov."