Kadeti: BK Lokomotíva Sereď - MBK Karlovka

81
BK Lokomotíva Sereď
25
MBK Karlovka

V spoločnej 2. lige juniorov a kadetov naši hráči vycestovali po druhý raz v sezóne na palubovku Serede. Proti fyzicky zdatnému súperovi ich čakal ďalší náročný duel.

23270103_10214439561973075_4073596312439634713_o

BK Lokomotíva Sereď - MBK Karlovka Bratislava 81:25 (54:9)

Štvrtiny: 33:4, 21:5, 17:0, 10:16
Fauly: 21 - 13; 5 faulov - Paulis (Karlovka)
TH: 5/12 - 5/18
Trojky: 6 - 4

Sereď: Láštic 20, Paštéka 11, Boros 10, Javor 9, Blaško 7, Herceg 6, Banovič 5, Kučera a Burianek po 4, Adam 3, Bobúk 2
Karlovka: Boďa 8, Bacul a Trenka po 7, Kozolka 2, Zvškovec 1, Paulis, Vlk, Štibraný a Lazár 0

Povedali k zápasu:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "Súper od začiatku využíval svoje fyzické dispozície proti našej útlejšej zostave. Úvod zápasu sme síce nezačali najhoršie, chýbala nám však koncentrácia pri zakončení a v dôsledku toho sme zrejme znervózneli. Prvýkrát sme sa úspešne presadili až v polovici prvej štvrtiny za stavu 17:0. Celý zápas sme vynakladali veľké množstvo energie pri prechode na útočnú polovicu a na presadenie sa do dobrej obrany súpera a následne nám chýbal pokoj pri zakončení, či už z hry alebo pri trestných hodoch (27,7 % úspešnosť TH). Treba však chalanov pochváliť, že bojovali až dokonca. V poslednej štvrtine, kedy súper dohrával zápas s hráčmi z lavičky, sa nám podarilo vyhrať aspoň poslednú štvrtinu a odvrátiť tak ešte hrozivejší výsledok."

Alexander Zvrškovec, zastupujúci kapitán Karlovky: "Po celkom vyrovnanom začiatku sme začali hrať veľmi pasívnu až ustráchanú hru. Súper nám nedovolil útočiť na kôš a v obrane nás presnými a rýchlymi prihrávkami "rozhádzal" a zväčša úspešne zakončil. Útočne sme sa prebrali až vo štvrtej štvrtine, ktorú sme síce vyhrali, ale celý zápas bola hra súpera koncentrovanejšia a disciplinovanejšia, zatiaľ čo my sme robili veľa chýb a nezakončovali sme presne."