Kadeti: BKM SPU Nitra B - MBK Karlovka

Dátum podujatia:
08.02.2018
o 18:00
80
BKM SPU Nitra B
47
MBK Karlovka

Našich kadetov čakala minulý týždeň menšia zápasová "odchýlka" v spoločnej 2. lige juniorov a kadetov. Vo štvrtok vyrazili do Nitry, kde dohrávali zápas z januára proti ďalšiemu náročnému súperovi.

http://www.mbkkarlovka.sk/wp-content/uploads/2017/09/kadeti-1.jpg

BKM SPU Nitra B - MBK Karlovka Bratislava  80:47 (43:26)

Štvrtiny: 23:16, 20:10, 28:10, 9:11
Fauly: 13 - 16
TH: 6/13 - 7/11
Trojky: 8 - 2

Nitra: Arpáš 32 (5 trojek), Kiss 13, Rosinský 12, Foltín a Holeš 7, Javor 4, Mihálik 3, Roháč 2, Dzíbera 0
Karlovka: Paulis 26, Štibraný 7, Zvrškovec 6, Lepieš 4, Trenka a Kollár po 2, Korgo, Kozolka a Lazár 0

Povedali k zápasu:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "Dohrávka v Nitre nás zastihla v nie ideálnom psychickom rozpoložení po nevydarenom poslednom zápase proti BSC, preto bolo dôležité nastaviť si najmä hlavu, keďže Nitra nám v domácom zápase poriadne naložila. Do zápasu sme vstúpili teda najmä s cieľom zachytiť úvod stretnutia a odolať nátlaku domácich, ktorý ako sa ukázalo nebol až taký výrazný, aký sme očakávali. Chalani plnili od začiatku taktické pokyny, na ktorých sme sa dohodli. Neboli sme však dôsledný pri dostupovaní hráčov súpera na perimetri a na obrannom doskoku, resp. odstavovaní. Miestami to vyzeralo ako na streleckom tréningu súpera, keďže pálil veľa striel za 3 body a tie mu aj padali. V útoku sme sa veľakrát sami obrali o body zlou prihrávkou alebo nedôrazným zakončením. Škoda, že sa k Matejovi Paulisovi nikto výraznejšie bodovo nepridal, celkové skóre mohlo byť veselšie. Potešilo ma však aj niekoľko vecí – lepšia komunikácia najmä v obrannej fáze, lepšia disciplína, a že chalani hrali až do konca, vďaka čomu sme vyhrali aspoň poslednú štvrtinu a mali sme v nej viac ziskov ako strát."

Dominik Korgo, hráč Karlovky: "Prvé minúty zápasu boli vyrovnané, avšak potom prišli naše opakujúce sa chyby. Strata lopty pri rozohrávke a nepresné prihrávky. Z toho náš súper ťažil a výrazne si zvýšil náskok. Nepremieňali sme strely zo strednej vzdialenosti a nemali sme dôrazné zakončovanie v hre spod koša. Naša obrana hry pod košom bola lepšia ako po minulé zápasy, avšak súper mal dobrú úspešnosť strelby zo strednej vzdialenosti a aj strelu za tri body. V druhej štvrtine sme prepadli ako v útoku, tak aj v obrane. V druhom polčase sme sa začali viac koncentrovať aj na útok a snažili sme sa hrať aj naše signály. Napriek tomu, že sme zápas už nemali šancu otočiť, tak sme v štvrtej štvrtine zabojovali a tú sme aj vyhrali."