Kadeti: MBK Karlovka - BK Lokomotíva Sereď

Dátum podujatia:
20.01.2018
o 14:00
39
MBK Karlovka Bratislava
68
BKM Lokomotíva Sereď

Kadeti uplynulú sobotu odohrali ďalší zápas spoločnej juniorskej a kadetskej 2. ligy. V 8. kole privítali na domácej palubovke súpera zo Serede.

IMG_2474

MBK Karlovka Bratislava - BK Lokomotíva Sereď  39:68 (22:36)

Štvrtiny: 8:20, 14:16, 6:6, 11:26
Fauly: 15 - 16
TH: 8/14 - 12/20
Trojky: 3 - 5

Karlovka: Chmela 9, Holzmann 7, Zvrškovec 6, Paulis a Lazár po 5, Korgo 4, Brilla 2, Lepieš 1, Vlk, Kozolka, Boďa a Bacul 0
Sereď: Kotleba 20, Blaško 16, Herceg 12, Bobek 8, Börös a Burianek po 6, Adam, Kučera a Banovič 0

Povedali k zápasu:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "Vzhľadom na naše rozpoloženie v tréningovom procese sme odohrali slušný zápas. Proti fyzicky disponovanejšiemu súperovi sme sa ťažšie presadzovali v útočnej fáze a v obrane nám tiež nefungovali isté činnosti, hoci s nasadením som celkom spokojný. Našim najväčším problémom bol však výrazne nevyrovnaný výkon a taktická nedisciplinovanosť. Súper sa miestami pokúšal o celoplošný pressing so zdvojovaním, kedy sme stratili niekoľko lôpt po našej zbrklosti, ale na druhú stranu sme z toho vyťažili aj zopár košov a využili tak až príliš vysunutú obranu súpera. V druhom polčase na nás súper vytiahol zónovú obranu, čím nás tiež mierne pribrzdil a „dopomohol“ tak k našej výkonnostnej sínusoide. Avšak naďalej sme sa snažili hrať hlavne svoju hru a uhrať v rámci našich možností a schopností prijateľný výsledok. Nebyť hlavne slabej úspešnosti streľby, množstva hlúpych stratených lôpt a spomínanej taktickej nedisciplinovanosti, mohlo byť celkové skóre ešte prijateľnejšie. Udržať ale takého súpera ako Sereď pod 70 bodov je pre nás slušné."

Filip Lepieš, kapitán Karlovky: "Do zápasu sme vstúpili celkom obstojne, súperom sme nedovolili ľahko skórovať, sami sme premieňali aj strely zo strednej až väčšej vzdialenosti. Podľa pokynov trénera sme hrali jednoducho, čo zo začiatku fungovalo. To sme však nedokázali dlho udržať. Začali sme zbytočne komplikovať hru, robiť taktické chyby a dovolili Seredi dostať sa do pohodlného vedenia. Na našej strane sa neustále striedali lepšie časti hry, v ktorých sme dokázali hrať vyrovnanú partiu, s tými slabšími. Po fyzickej stránke sme na tom boli o niečo horšie a vedeli sme, že ak chceme pomýšľať na nejaký dobrý výsledok, nesmieme sa prispôsobiť ich tempu a štýlu hry. A to bolo aj kameňom úrazu na našej strane, lebo sme neudržali dostatočnú koncentráciu počas celých štyridsiatich minút zápasu a ako tím sme nepristupovali ku všetkým činnostiam dostatočne zodpovedne. Napriek tomu sa teším z toho, že po celkom dlhej dobe nás bolo na zápase 12 a všetci chalani, ktorí nastúpili do zápasu hrali naplno a vydali zo seba na palubovke všetko. Vieme na čom musíme v budúcnosti pracovať, a preto verím že sa dočkáme aj prvého víťazstva v sezóne."