52
MBK Karlovka
60
BKM SPU Nitra B

V spoločnej 2. lige juniorov a kadetov naši kadeti odohrali posledný ligový zápas na domácej palubovke. V nedeľnej dohrávke privítali súpera z Nitry a ak chceli uspieť, potrebovali predviesť podobný výkon ako minulý týždeň.

MBK Karlovka Bratislava - BKM SPU Nitra "B" 52:60 (33:28)

Štvrtiny: 18:15, 15:13, 8:8, 11:24
Fauly: 24 - 14
TH: 6/17 - 14/30
Trojky: 6 - 2

Karlovka: Paulis 17, Korgo 10, Boďa 7, Vlk a Medgyesi po 5, Štibraný a Bacul po 3, Brilla 2
Nitra: Suláni 16, Rosinský 15, Arpáš 11, Války 6, Mihálik a Roháč po 4, Holeš 2, Javor a Sovík 0

Povedali k zápasu:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "Bol to náš posledný ligový zápas v sezóne, preto sme si ho chceli v prvom rade užiť a pokúsiť sa nadviazať na výkon z minulého týždňa proti BSC, kedy sme získali prvé víťazstvo. Obmenila sa nám však opäť zostava (tak ako sa nám mení celú sezónu) a tak sme to mali o čosi ťažšie. Do zápasu sme však vstúpili odhodlane, ale dopúšťali sme sa príliš veľa hlúpych faulov. Súperovi sme darovali už v prvej štvrtine 12 trestných hodov, ktoré však nepremieňal a aj vďaka tomu sme boli v pluse. Druhú štvrtinu nás podržali 3 presné trojky, ale stále sme si nedávali pozor na fauly a viazol nám obranný doskok. Druhý polčas sme si stále držali mierny náskok, až do polovice štvrtej štvrtiny, kde súper využil náš výpadok koncentrácie a šnúrou 0:8 otočil skóre. Hoci sme sa snažili v závere na súpera ešte dotiahnuť, už sme nemali dostatok síl na zvrat. Chalani však bojovali a dokázali sme sa tak rozlúčiť dobrým výsledkom. Jediná vec čo ma mrzí je, že naše výkony a výsledky sa zlepšovali až teraz na konci. Ak by to prišlo skôr, zrejme by nám to dodalo oveľa viac chuti a motivácie do tréningov a zápasov. Napriek nie ideálnemu nastaveniu tréningového procesu túto sezónu, sme robili maximum, aby sme proti zväčša starším hráčom podávali čo najlepšie výkony"