Kadeti: MBK Karlovka - BSC Bratislava B

Dátum podujatia:
21.04.2018
o 14:00
63
MBK Karlovka
58 pp
BSC Bratislava B

Po piatkovej nevydarenej dohrávke v Senci, čakal kadetov ďalší náročný zápas v rámci spoločnej 2. ligy juniorov a kadetov. Na domácej palubovke privítali bratislavské BSC.

IMG-20180421-WA0002

MBK Karlovka Bratislava - BSC Bratislava "B" 63:58 pp (29:24, 51:51)

Štvrtiny: 8:10, 21:14, 15:16, 11:7, 12:7
Fauly: 18 - 25
TH: 14/30 - 10/20
Trojky: 7 - 3

Karlovka: Paulis 26, Boďa 12, Medgyesi 9, Lepieš 6, Vlk 5, Štibraný 3, Zvrškovec 2, Kozolka 0
BSC: Šedivý 19, Krajčovič a Lipka po 11, Vališ 7, Brezovič 6, Švorc 2, Drgoň a Kodaj po 1, Vašut a Šimončič 0

Povedali k zápasu:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "Po nevydarenom zápase v Senci deň pred tým a vzhľadom na zostavy družstiev (8 vs. 12 hráčov) nás čakal veľmi náročný zápas. Prispôsobili sme tomu určité taktické veci, ktoré chalani výborne plnili. Po väčšinu zápasu sme hrali zónovú obranu, čím sme súpera mám pocit mierne zaskočili, čím sa nám podarilo eliminovať ich rýchlu hru, a striedaním obrán sme vyhadzovali súpera z konceptu. V útoku sme boli dostatočne agresívni a získali sme 30 trestných hodov a ešte nás podržala aj streľba za 3 body. Vďaka štyrom trojkám v druhej štvrtine sme súperovi odskočili na rozdiel 11 bodov, polčas sme zakončili v 5-bodovom vedení a vtedy som mal pocit, že dnes by to mohlo prísť. Bolo však nutné, aby sme pokračovali v našej hre a zostali naďalej koncentrovaní. To sa nám celý druhý polčas darilo, avšak v závere sme po time-oute súpera "vypli" hlavy v obrane a dostali sme trojku, ktorá nás takmer stála zápas. Nasledovali však ešte po 4 trestné hody na každej strane - súper nepremenil ani jeden, my dve. Za vyrovnaného stavu mal súper možnosť poslednej strely, ale odolali sme. Do predĺženia sme išli s tým, že už nemáme čo stratiť a hrali sme odvážne v útoku a sústredene v obrane. Súper často strieľal za 3 body, čo mu nevychádzalo. My sme naopak získavali body po trestných hodoch a útočných doskokoch, vďaka čomu sme získali náskok 4 bodov. Súper získal až v závere možnosť 4 trestných hodov, ktorými by vyrovnal. Premenil však len dve a stále sme tak mali zápas vo vlastných rukách. Pomyselný klinec do rakvy prišiel 22 sekúnd pred koncom po trojke Paťa Medgyesiho, ktorého po zrážke dvoch hráčov BSC našiel v rohu Tomáš Vlk. Po súperovom time-oute Tomáš aj následne získal loptu a hoci sme ju ešte stratili, súper už nemal dostatok času na otočenie výsledku a my sme sa mohli konečne radovať z prvej výhry v sezóne, ktorú sme si za predvedený výkon myslím plne zaslúžili, za čo chalanom ďakujem a k čomu im gratulujem."

Filip Lepieš, kapitán Karlovky: "Všetci hráči zobrali zápas veľmi zodpovedne, čo bolo vidno už aj na predzápasovej rozcvičke. To nám výraznou mierou pomohlo k tomu, aby sme zaskočili útočnou hrou už od začiatku zápasu. Podarilo sa nám to, a vďaka striedaniu zónovej a osobnej obrany sa nám podarilo držať si primerané vedenie. Súper však stále cítil možnosť zvrátiť priebeh zápasu, a tak sme nemohli poľaviť. Skóre bolo stále viac menej vyrovnané, až do koncovky štvrtej štvrtiny. Tam sme, spolu s trénerom, zažívali infarktové situácie, keď sme sa doťahovali na súpera, ktorý sa dostal do vedenia vďaka nášmu chvíľkovému výpadku a zbytočným stratám lôpt. V hektickom závere sa nám podarilo vyrovnať a ubrániť posledný útok súpera. V tejto časti hry, rovnako ako aj v predĺžení sme ukázali nesmiernu bojovnosť a odhodlanie zvíťaziť. V pridanej päťminútovke sme pozbierali napriek nie úplne ideálnemu počtu hráčov všetky sily a vzali koniec zápasu do svojich rúk. Hráči BSC mohli v posledných sekundách už len ťažko stiahnuť náš päťbodový náskok. Veľmi ma teší, že sa nám konečne podarilo zvíťaziť v jednom z posledných zápasov tejto sezóny a ukázať, že sme konkurencieschopní, a že sa vieme postaviť aj tímu, akým je BSC. Naša výhra bola zaslúžená a tvrdo oddrená všetkými ôsmimi hráčmi, ktorí prišli na palubovku."