Kadeti: MBK Karlovka - TJ Iskra Partizánske

Dátum podujatia:
16.02.2018
o 15:30
61
MBK Karlovka
84
TJ Iskra Partizánske

Kadeti odohrali ďalší zápas v spoločnej 2. lige juniorov a kadetov v netradičnom termíne. V piatkovej predohrávke privítali na domácej palubovke súpera z Partizánskeho.

IMG_2641

MBK Karlovka Bratislava - TJ Iskra Partizánske  61:84 (33:40)

Štvrtiny: 18:28, 15:12, 10:19, 18:25
Fauly: 15 - 13
TH: 9/15 - 4/10
Trojky: 6 - 2

Karlovka: Lazár 17, Trenka 11, Chmela 9, Korgo a Boďa po 7, Holzmann 5, Štibraný 3, Vlk 2, Kozolka 0
Partizánske: Daňo 24, Koprda 18, Petreje 17, Kulifay 9, Benko 6, Škoda a Duchovič po 4, Staňo 2, Šadibol a Oršula 0

Povedali k zápasu:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "Tento zápas sme odohrali v takej zostave, v akej sme spolu pomaly ani len netrénovali. Z rôznych dôvodov nám chýbali dôležití hráči družstva. Tým pádom bolo už pred zápasom jasné, že v útočnej fáze budeme mať veľký problém, keďže sme nemohli hrať svoje signály. Tam bol prvý zásadný kameň úrazu. Čo ma však štve je, že sme neboli schopní vyvinúť maximálny nátlak v obrane a neboli sme vôbec agresívni. Prispôsobili sme sa pomalému tempu súpera namiesto toho, aby sme ho od začiatku rozbehali a dostávali pod tlak. Hrali sme mäkko, bez energie, bez snahy pobiť sa o víťazstvo. Na konci druhej štvrtiny sme sa síce trochu morálne zdvihli a cez polčas som dúfal, že sa nahecujeme a výsledok otočíme, ale v tomto momente sa prejavila absencia kľúčových hráčov. Nenašiel sa hráč, ktorý by zdvihol zástavu a nenahradili sme to ani tímovou energiou. So všetkou úctou k súperovi, myslím si že predviedol slabý výkon, ale my ešte slabší a preto sme prehrali."

Tomáš Boďa, hráč Karlovky: "Do zápasu sme nevstúpili správnou nohou. Už od prvej minúty som si všimol, že sme nekoncentrovaní a nedostatočne pripravení. Aj keď sme postavili útok, naše signály nám nevychádzali. Napriek tomu sa nám darilo udržiavať aspoň 10-15 bodový rozdiel. V jednej fáze hry sme dokonca zabojovali a znížili rozdiel len na 6 bodov. Vypichovali sme im lopty a obracali ich útoky, no chýbal nám leader, ktorý by nás v tej chvíli vyhecoval a povzbudil. Preto sa nám prestalo dariť, začali sme sa prispôsobovať ich tempu a štýlu hry a išlo to už len dolu vodou. Ďalším faktorom bol počet hráčov. Bol som sklamaný, že sa nás na domácej palubovke nazbiera len 9, čo je veľmi náročné na fyzickú kondíciu, ale aj psychiku hráčov. No už je to za nami, musíme sa z tohto zápasu poučiť a plne koncentrovaní nastúpiť do nasledujúcich zápasov."