Kadeti: TJ Iskra Partizánske - MBK Karlovka

102
TJ Iskra Partizánske
58
MBK Karlovka

Kadeti vycestovali uplynulú sobotu do Partizánskeho na predohrávku spoločnej 2. ligy juniorov a kadetov. Komplikácie na nich čakali už pri výjazde z Bratislavy, keďže uviazli v zápche na diaľničnom obchvate. Stretnutie sa tak na základe rýchlej dohody oboch družstiev odohralo s 30-minútovým meškaním.

29511122_10215112470263217_3235923163619524608_n

Iskra Partizánske - MBK Karlovka Bratislava 102:58 (46:24)

Štvrtiny: 22:14, 24:10, 26:14, 30:20
Fauly: 19 - 10; TCH - Ribánsky (tréner Karlovky)
TH: 5/14 - 10/17
Trojky: 6 - 4

Partizánske: Šadibol 28, Duchovič 19, Petreje 16, Kulifay 14, Daňo 13, Oršula 8, Škoda 4, Staňo 0
Karlovka: Paulis 28, Zvrškovec 8, Vlk 5, Kozolka 4, Boďa, Medgyesi a Štibraný po 3, Lepieš a Korgo po 2

Povedali k zápasu:
Marek Ribánsky, tréner Karlovky: "V prvom rade treba poďakovať domácemu družstvu za ústretovosť s posunutím hracieho času a chalanov pochváliť, že sa dobre vysporiadali s dopravnou komplikáciou. Niektorí hráči strávili v autách cca 3 na miesto 1,5 hodiny a naskočili priamo do zápasu, napriek tomu sme úvod stretnutia zachytili. Hrali sme koncentrovane a štvrtinu uzavrel Tomáš Boďa ťažkou trojkou "buzzer-beatrom". V dobrom výkone sme pokračovali aj v druhej štvrtine a náskok súpera sme stiahli na rozdiel 5 bodov. Následne však prišla šnúra 19:0 v prospech hostí, kde súper zrýchlil hru smerom dopredu a zagresívnil obranu. My sme začali pod tlakom strácať ľahké lopty a nezachytávali sme ich rýchly protiútok. Druhý polčas sme sa chceli pokúsiť o skorigovanie skóre, ale zlyhávali sme v zakončení a nedôrazne sme si plnili niektoré obranné činnosti. Celkový výkon však nebol zlý, vrátili sa nám nejakí hráči do rotácie po absenciách z rôznych dôvodov a mali sme tak vyváženejšiu zostavu, čo nám výrazne pomohlo. V poslednom období sme sa aj viac zamerali na úspešnosť trestných hodov, ktorú sme mali lepšiu oproti súperovi (58,82 % ku 35,7 %), takže v tomto smere spokojnosť, rovnako aj čo sa týka bojovnosti a prístupu."

Matej Paulis, hráč Karlovky: "Súper pred zápasom nemal takmer žiadny warm up a to sme sa snažili využiť. Do zápasu sme nastúpili s nasadením a prvú štvrtinu sme s nimi dokázali udržať krok. Snažili sme sa na doskokoch, ale s obranným doskokom sme mali trochu problémy. Po prvej štvrtine sme ale začali byť nedôrazní vo vracaní sa do obrany čo súper využil a začal hádzať dlhé passy do útoku čo spôsobilo šnúru 19:0 pre nich. Súper sa celý čas snažil tlačiť na loptu v obrane a tým získali veľa lôpt po našich stratách. V druhom polčase sme už nedokázali stiahnuť ich náskok. Celkovo bol náš výkon celkom dobrý, hrali sme aj zónovú obranu ktorá nám celkom vychádzala a v útoku sme hrali to čo sme mali hrať. Zápas nám prehrali najmä naše straty a nedôraznosť vo vracaní sa do obrany."