Muži A: Levickí Patrioti - VŠEMvs Karlovka, 11:30

Dátum podujatia:
20.09.2015
o 11:30
73
Levickí Patrioti
78
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Na záverečný zápas proti doposiaľ na turnaji neporazeným Leviciam nastúpili hráči Karlovky s dvojicou zmien oproti predošlému stretnutiu, v rámci rotácie nehrali Jurčina, Stránsky, nastúpiť napokon nemohol ani Židzik. V úvode nadviazala Karlovka na dobrý zápas proti Grazu, prekypovali energiou a na palubovke boli aktívnejším celkom. S takýmto priebehom hry rozhodne nebol spokojný domáci tréner, ktorý už po dvoch minútach bral oddychový čas.  Ani nové taktické pokyny Leviciam nepomáhali, mali problémy dostať sa do zápasu, hlavne s agresívnou obranou súpera. Zverenci Milana Černického boli vždy o krok vpred pred súperom, odmenou za ich aktívnu hru bolo dvojciferné vedenie ešte do konca prvej štvrtiny. Zaslúžené držanie náskoku pokračovalo aj v druhej časti zápasu, aj keď dlhé minúty sa čakalo na prvý kôš. Po takmer šiestich minútach plných nepresností sa skóre začalo hýbať, ale Karlovka dokázala udržiavať svoj náskok. Levice sa nedokázali dostať ani do polčasu do stretnutia, Karlovka tak odchádzala so zaslúženým vedením 39:28. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, Levičania zachytili nástup, keď trestali chyby hosťujúceho celku. Z komfortného vedenia vysokoškolákov bol razom vyrovnaný zápas, čo nakoplo psychicky domácich. Oddychový čas hostí však uviedol veci späť do správneho smeru, pred poslednou štvrtinou vyhrávali nad domácim tímom 59:51. V poslednej štvrtine to vyzeralo, že Karlovka svojmu súperovi nedovolí dramatizáciu, ale opak bol pravdou. Záverečné minúty boli plné emócií, ktoré nahrávali dráme. Hráči Levíc stiahli z manka, ale na konečne víťazstvo to nestačilo. Karlovka postrážila koncovku, nad Levickými Patriotmi zvíťazila 78:73 a z turnaja odchádza s pohárom za druhé miesto.

Levickí Patrioti - VŠEMvs Karlovka Bratislava 73:78 (14:25, 14:14, 23:20, 22:19)

Body - Karlovka: Podhorský 10, Hašan 7, Brliť 5, Hlivák 4, Kožár 2 (Žilík 20, Doležaj 15, Hoferica 10, Bečarík a Krajčír po 2, Abrhám 1, Galád)

Body - Levice: Kovačevič a Markovič po 9, Valentine 8, Rusin 7, Szabó 4 (Žiak 18, Stojadinović 10, Miljkovič 6, Klár 2, Drapák, Klein a Szabó)

TH: 33/28 - 25-17, Fauly: 29 - 31, Trojky: 1 - 9, Rozhodovali: Večera, Matejek a Paulík, 300 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): "Zápas s Levicami sme odohrali dobre, dali sme do toho veľkú energiu, ktorú sme mali aj vďaka tomu, že sme mali ušetrených hráčov, ktorých sme priebežne počas turnaja rotovali. Celkovo v obrane i v útoku to bolo na požadovanej úrovni."

Miroslav Žilík (hráč Karlovky): "Do dnešného zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať a zároveň vyhrať takým rozdielom, aby sme vyhrali celý turnaj. Myslím si, že sme od začiatku začali veľmi dobre, išli sme do toho s vysokým nasadením, súper bol asi zaskočený našou hrou. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to vyhrať takým skóre, aby sme vyhrali celý turnaj, ale zápas hodnotím veľmi pozitívne. Boli v ňom svetlé momenty, bojovnosť počas celého zápasu, celkovo to hodnotím pozitívne."