78
MBK Rieker Com Therm Komárno
70
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Na Karlovku čakal ďalší z top tímov uplynulej sezóny SBL, tentoraz sa predstavila na palubovke majstra v Komárne. Oba tímy nastúpili do stretnutia v plnej sile. Úvodné minúty sa oba tímy spoznávali, hlavne hostia pôsobili ustráchane. Skóre pribúdalo pomalými krokmi, diváci boli skôr svedkami chýb na oboch stranách palubovky. Prvá štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu, až v závere si začalo Komárno postupne vypracovávať menší náskok, pred druhou 10-minútovkou viedlo 19:14. Domáci pokračovali v hre z predošlej časti zápasu a odstup sa začal výraznejšie navyšovať, na druhej strane Karlovka robila chybu za chybou, čím umožňovali majstrovi odskočiť až do dvojciferného vedenia. Oddychový čas v tomto smere nepomohol, Komárno pokračovalo v držaní taktovky zápasu, k čomu výraznou mierou prispel aj vysoký počet faulov na strane vysokoškolákov. Do šatní sa preto odchádzalo za stavu 41:27 pre lodiarov. Ani v druhom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že by hráči Karlovky dokázali zastaviť komárňanský stroj. Nájsť účinný recept na ich hru bolo veľmi ťažké, ale pred záverom chytili Karlovčania druhý dych a ukázali, že nie je ešte nič stratené. Komárnu pomohol oddychový čas a odrazil prvý nápor hostí, do záverečnej štvrtiny tak odchádzali s celkom komfortným 11-bodovým náskokom - 63:51. Zverenci Milana Černického sa márne snažili o výraznejšie zdramatizovanie priebehu stretnutia, brzdili ich totiž vlastné chyby, ktoré ich rival dokázal efektívne využívať. V závere začali hostia sťahovať, ale o víťazovi rozhodnutia už bolo v tej dobe dávno rozhodnuté. Karlovka nezaznamenala víťazstvo v príprave ani na štvrtý pokus, z Komárna odchádza s prehrou 70:78.

MBK Rieker Com-Therm Komárno - VŠEMvs Karlovka Bratislava 78:70 (19:14, 22:13, 22:24, 15:19)

Body - Karlovka: Kožár 15, Hoferica 9, Židzik 7, Hlivák 6, Podhorský 3 (Doležaj 7, Brliť a Jurčina po 6, Galád 5, Hašan 4, Abrhám 2, Krajčír)

Body- Komárno: Thompson 20, Vido 13, Halada 12, Alawoya 11, Umpig 7, Kozlík 6, Haviar 5, Kratochvíl 4, Bilič, Kurthy, Maslík a Marchyn

Rozhodcovia: Hančík, Bera a Margala, 300 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): "Škoda, že nám ušiel prvý polčas, pretože v druhom polčase sme sa súperovi dokázali vyrovnať hlavne v agresivite. Pre nás to bol opäť dobrý zápas, hrali sme proti majstrovi. Bolo to poučné stretnutie, vieme kde máme chyby a na čom treba popracovať. Tieto zápasy nás posúvajú ďalej a pevne verím, že do začiatku sezóny budeme v optimálnej pohode."

Branislav Brliť (hráč Karlovky): "Komárno nastúpilo do stretnutia oveľa agresívnejšie ako my, bodík po bodíku naťahovalo svoj náskok do polčasového vedenia o 14 bodov. V šatni sme si povedali, že v agresivite, nasadení a aktivite najviac zaostávame. Myslím si, že sa nám to podarilo zlepšiť v druhom polčase, aj vďaka tomu sme stiahli konečný výsledok na rozdiel 8 bodov. Keď budeme mať v hlave, že jednoducho od začiatku zápasu budeme takýmto spôsobom hrať, tak môžme hrať solídny basketbal. Nemôžme na to prísť v 20. minúte, že musíme brániť agresívnejšie."