Ml. žiaci: BaO TJ Strojár Malacky - MBK Karlovka, 10:00

61
BaO TJ Strojár Malacky
35
MBK Karlovka Bratislava

Úvodné stretnutie novej sezóny začal lepšie domáci celok, ale postupne sa dokázali hráči Karlovky zdaptovať na hru súpera. Malacky síce často faulovali, ale Karlovka zahadzovala trestné hody rad za radom. Aj vďaka tejto hre si domáci držali vedenie v zápase. Vstup do druhého polčase patril hosťom, ale potom ovládli zápas domáci, ktorý urobili rozhodujúci krok za víťazstvom. V poslednej štvrtine navýšili svoj náskok a prvý zápas vyhrali 61:35.

BaO TJ Strojár Malacky - MBK Karlovka Bratislava 61:35 (18:13, 10:9, 13:9, 20:4)

Body - Karlovka: Paulis 10, Brenčič 7, Piróg 6, Kunický 4, Brutenič 3, Bárdoš a Brilla po 2, Polakovič 1, Holzmann, Ružek a Vlk

TH: 35/7, Fauly: 23, Rozhodovali: Šramko, Jankovič, 50 divákov

Povedali po zápase:

Marián Nemček (tréner Karlovky): "Po letnej príprave sme dnes odohrali svoje prvé ligové zápasy. Bohužiaľ sa nám nepodarilo po sústredení odohrať žiaden prípravný zápas, čo sa prejavilo v prvom zápase v Malackách, v ktorom bolo vidieť dlhú zápasovú prestávku. Prvý polčas bol poznačený množstvom faulov a veľkým počtom trestných hodov. Hra sa kúskovala, koše z hry takmer nepadali a rozhodovala úspešnosť trestných hodov. S mizernou úspešnosťou 32/6 sme nemohli pomyslieť na dobrý vstup do zápasu. Do druhého polčasu sme vstúpili troma rýchlymi košmi, no to bolo z našej strany všetko. Veľký počet stratených lôpt a a zatiahnutá obrana súpera vo vymedzenom území nás zrážali do kolien. Neboli sme schopný rozhýbať zatiahnutú obranu súpera, ktorý poľahky získaval lopty a náskok sa rýchlo natiahol na rozdiel 26 bodov."