Muži A + B: VŠEMvs Karlovka "A" - VŠEMvs Karlovka "B", 18:30

113
VŠEMvs Karlovka Bratislava "A"
71
VŠEMvs Karlovka Bratislava "B"

Záver prípravy na novú sezónu bol okorenený atraktívnym prípravným duelom, v ktorom oba tímy chceli ukázať, že sú tým lepším družstvom. Od začiatku si tímy na palubovke nič nedarovali, lepšie začalo áčko vedené hlavne Brliťom, zdatným súperom bol na druhej strane Dědeček. Postupne prevyšovala individuálna kvalita na strane zverencov Milana Černického, už v polovici svietilo dvojciferné vedenie na strane "domácich". Béčko sa však nenechalo zahanbiť a do prvej štvrtiny stiahlo na 22:30. Druhá 10-minútovka priniesla úvodnú 15-bodovú ofenzívnu smršť áčka, ktoré sa odpútalo na rozdiel viac ako 20 bodov od súpera. Domáci celok postupne zatláčal svojho súpera a do šatní išiel za polčasového stavu 57:30. V druhom polčase sa zvoľnilo tempo, pribudlo viacero pekných kúskov, obrany ostali pootvorené. Diváci tak videli viacero pekných akcií, útočný basketbal a hlavne bojovnosť na strane B tímu. Záverečná štvrtina bola priestorom pre širšiu rotáciu na oboch stranách, pribudlo tak viacero nepresností, ale A tím stále dokázal navyšovať svoje vedenie. Záverečný prípravný zápas pre oba tímy pred novou sezónou sa nakoniec skončil pomerom 113:71 pre zverencov Milana Černického.

VŠEMvs Karlovka Bratislava "A" - VŠEMvs Karlovka Bratislava "B" 113:71 (32:22, 25:8, 29:28, 27:13)

Body - Karlovka "A": Hlivák Dalibor a Hoferica po 13, Brliť 12, Kožár 7, Abrhám 3 (Žilík 19, Podhorský 12, Hašan 9, Galád 8, Židzik a Doležaj po 6, Bečarík 5)

Body - Karlovka "B": Dědeček a Mäsiar 17, Jurčina 11, Krajčír 10, Luley, (Hlivák Dominik 6, Stránsky 5, Michálek 3, Rosival 2, Kuzmiak, Nemček, Šuták a Šulek)

Rozhodovali: Kuzmiak, Parízek, 70 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner A tímu): "Ohliadnuc od výsledku, tak si myslím, že aj tento zápas nám podľa mňa niečo dal. Určite sme pomohli aj béčku. Nebol tam až taký rozdiel, ako vraví výsledok. Snažili sa hrať agresívne, vysoko, čo nám vyhovuje. To, že sme boli možno viac strelecky úspešní, tak v tom bol asi trochu väčší rozdiel a plus doskoky možno rozhodli. Dobrý zápas aj pre nás a určite aj pre béčko."

Peter Ivanovič (tréner B tímu): "Mali sme posledný prípravný zápas pred štartom ligy. Chceli sme hrať s ťažkým súperom, čo nám aj vyšlo s áčkom nášho klubu. Zápas vnímam pozitívne, potrebovali sme hrať hlavne s lepším súperom. Chcel som vidieť ako budú hráči reagovať aj za nepriaznivého stavu. Niektorí momenty sa mi nepáčili, ale myslím si, že sme celý zápas hrali s hlavou hore. Bolo tam viacero chýb v obrane, na ktoré mám ešte dva dni, aby sme ich odstránili. Myslím si, že z našej strany zápas splnil cieľ. Celkovo som spokojný so zápasom a tešíme sa na začiatok 1. ligy, ktorý odštartujeme v sobotu na palubovke Slávie FEI STU."

Michal Rosival (hráč B tímu): "Nastúpili sme proti kvalitnému družstvu z najlepších hráčov v Karlovke. Bol to ťažký zápas, hrali agresívne, hrali rýchlo dopredu. Zlyhávali sme v obrane, v pick and rolle, dostupovaní na slabé strany z rotácií, z čoho získavali oni výhodu, dávali nám ľahké koše spod koša, častokrát aj s faulom. Keď sme začali túto slabú stranu lepšie brániť, tak nás rozhadzovali, dostali sme nejakých približne desať trojek, ak nie viac. V druhom polčase sme začali trochu agresívnejšie brániť, z čoho sme aj my získali nejaké lopty a dali sme nejaké rýchle protiútoky, jednoduchšie koše. Začali sme sa presadzovať, trochu si viacej veriť. Udržali sme 30-bodové manko, ktoré oni po polčase nenavýšili o toľko, ako to vyzeralo. Treba vyzdvihnúť niektorých hráčov ako Marek Mäsiar a Matúš Jurčina, ktorí išli do prienikov tvrdo, dávali jednoduché koše a presadzovali sa. Na podkošovi to bol hlavne Viktor Dědeček, ktorý išiel naplno. Títo hráči nám hlavne pomohli udržať "len" vyše 40-bodovú prehru."