Muži A: BC Prievidza - VŠEMvs Karlovka Bratislava

Dátum podujatia:
12.11.2016
o 18:00
92
BC Prievidza
86
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Ostatný víkend sa hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava presunuli na sobotný zápas do metropoly Hornej Nitry. Na palubovke majstra z Prievidze chceli potvrdiť herný progres, ktorý priniesol aj výhru u lídra z Levíc. Podľa slov trénera Peťa Ivanoviča sa to potvrdilo, i keď Karlovka jednoznačne prehrala.

Prievidžania boli v stretnutí 9. kola jednoznačne lepší ako ich protivník. O výhre rozhodla najmä výborná streľba masjtra, ktorý premenil až takmer neuveriteľných 71% pokusov za dva body. Pivo Braňo Brliť videl dôvody najmä na strane Karlovky. "Sami sme si dopustili takýto zápas. Dovolili sme ich ľahké koše po našich stratách a zlých zakončeniach. Napriek tomu, že to, čo sme si povedali aj pred zápasom, aj počas polčasovej prestávky, sme vôbec nedodržali," bol presvedčený s tým, že ak chcú so spoluhráčmi v zápasoch so silnejším súperom uspieť, nemôžu takto hrať. "Musíme obmedziť straty a ťažké strely, tak môžeme hrať vyrovnané zápasy aj so silnejšími tímami," myslí si.

Tréner Karlovky Peter Ivanovič po zápase taktiež zhodnotil chyby svojho tímu ako príčinu prehry. "Neodohrali sme zlý zápas. Súper nás predčil hlavne v tretej štvrtine. Bol agresívnejší v útoku aj v obrane. Prievidza využila naše chyby a išla do rozhodujúceho náskoku. Gratulujem im k zaslúženému víťazstvu," povedal. 

Zápas začal pre bratislavský celok dobre, úvodný smeč Braňa Brliťa nabudil Karlovku k solídnemu výkonu v prvej štvrtine. Postupne však domáci tím prebral iniciatívu i vedenie a ešte do konca štvrtiny sa priblížili k desaťbodovému náskoku. Ten sa im daril nielen udržiavať, no i zvyšovať. V tretej štvrtine už Prievidza vyhrávala o 30 bodov. V poslednej časti hry sa Karlovke podarilo náskok súpera stiahnuť, avšak dva body ostali v Prievidzi. 

BC Prievidza - VŠEMvs Karlovka Bratislava 92:68 (23:15, 23:15, 27:20, 19:18) - stats
Prievidza: Körner 19, Jones 18, Dramičanin 13, Marič 10, Dowell 2 (Miljanič 15, Jašš 6, Batina 5, Ihring 4, Hupka 0)
Karlovka: Kožár 21, Brliť 9, Hašan 6, Hlivák 5, Doležaj 4 (Halmeš 8, Abrhám 7, Krajčír 6, Pasovský 2, Podhorský a Židzik 0)
TH: 22/16 - 20/17, Fauly: 21 - 23, Trojky: 4 - 5, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Sirocký

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): "Som rád, že sme proti veľmi dobre hrajúcemu družstvu Karlovky zahrali veľmi dobrý zápas. Kontrolovali sme celý priebeh stretnutia. Som rád, že sme rozdelili minúty na všetkých hráčov. Ideme ďalej, pokračujeme v našom náročnom programe."

Richard Körner (hráč Prievidze): "Dnes sme potvrdili rolu favorita. Myslím si, že sme ukázali dobrý basketbal. Boli sme agresívni v obrane, Karlovku sme nepodceňovali, lebo má svoju veľkú kvalitu. Dnes sme ich ale do žiadneho úniku nepustili. Hrali sme dobre ako tím, mali sme dobré pasáže, kde sme si loptu posúvali. Cieľ sme splnili, takže sme spokojní."

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): "Neodohrali sme zlý zápas. Súper nás predčil hlavne v tretej štvrtine. Bol agresívnejší v útoku aj v obrane. Prievidza využila naše chyby a išla do rozhodujúceho náskoku. Gratulujem im k zaslúženému víťazstvu."

Branislav Brliť (hráč Karlovky): "Sami sme si dopustili takýto zápas. Dovolili sme ich ľahké koše po našich stratách a zlých zakončeniach. Napriek tomu, že to, čo sme si povedali aj pred zápasom, aj počas polčasovej prestávky, sme to vôbec nedodržali. Musíme obmedziť straty a ťažké strely, tak môžeme hrať vyrovnané zápasy aj so silnejšími tímami."