Muži A: BK Inter Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava (1. zápas štvrťfinále)

Dátum podujatia:
05.03.2016
o 18:00
119
BK Inter Bratislava
66
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava vstúpili do svojho druhého vyraďovacieho seriálu. Vo štvrťfinále opäť "chytili" Inter Bratislava, ktorý je jedným z kandidátov na titul majstra.

Rozdiel medzi oboma celkami bol viditeľný od prvej sekundy. Karlovka, ktorá šla po poslednom vzájomnom zápase do play-off s veľkými očakávaniami, úplne vyhorela a prvú štvrtinu prehrala o 23 bodov. Okrem druhej časti hry bol Inter jasne lepší, čo v pozápasovom rozhovore vyjadril aj Rado Rančík: "V jednom momente, myslím v druhej štvrtine, tam bolo veľa chýb, ale hrali sme to, čo sme chceli a diktovali sme tempo zápasu."

Napriek lepšiemu úseku zo strany Vysokoškolákov sa zápas nepodarilo zdramatizovať a ani znížiť náskok Interu. Ten sa do polovice tretej štvrtiny zasekol na 20 - 25 bodoch a napokon do konca zápasu dorástol až na konečný rezultát 119:66. Karlovka tak utŕžila najvyššiu prehru v sezóne. "Nebránili sme dobre, súper mal otvorené strely a premieňal ich. Takže zaslúžené víťazstvo Interu. Nás to mrzí, lebo sme chceli predviesť iný výkon. Hlavne bojovný," konštatoval po stretnutí Miro Žilík, krídelník Karlovky.

Pred druhým zápasom štvrťfinálovej série sa tak natíska otázka, či budú zverenci Milana Černického schopní sa namotivovať k lepšiemu a vyrovnanejšiemu výkonu. S Interom to isto mať jednoduché nebudú, no v sérii na tri víťazné zápasy by chceli ukázať aj svoju silu. "Musíme pritvrdiť a ja dúfam, že v stredu sa hecneme a zabojujeme viacej," dodáva M. Žilík. Súboj o druhý štvrťfinálový bod začína tradične v stredu o 18:30 v Športovej hale profesora Rovného.

BK Inter Bratislava – VŠEMvs Karlovka Bratislava 119:66 (34:11, 17:20, 37:14, 31:21), stav série - 1:0 - štatistiky
Inter: Rančík R. 25, Subotič 14, Miloševič a Taylor po 10, Kuffa 6 (Cvetinovič 20, Bílik 16, Marič a Páleník po 8, Bulatovič 2)
Karlovka: Hlivák 13, Hoferica 8, Kožár 6, Abrhám a Brliť 5 (Žilík 9, Židzik 8, Krajčír 4, Bečarik, Galád, Hašan a Lehman po 2)
TH: 21/18 – 28/15, Trojky: 13 – 3, Fauly: 23 – 24, Rozhodovali: Fuska, Margala, Macura

Povedali po zápase:

Tomáš Polák (asistent trénera Interu): "Mali sme výborné nasadenie v obrane a spravili niekoľko chytrých rozhodnutí, po ktorých sme mali ľahší prechod do útoku. Dali sme jednoduché tranzičné body a nakoniec, podali sme tímový výkon, o čom svedčí aj 31 asistencií, či vysoká úspešnosť streľby. Musíme si užiť dobrý pocit z dobrého výkonu, v nedeľu si odpočinúť a v pondelok sa vrátiť späť na dráhu. Teda k precíznej a zodpovednej príprave."

Radoslav Rančík (hráč Interu): "V jednom momente, myslím v druhej štvrtine, tam bolo veľa chýb, ale hrali sme to, čo sme chceli a diktovali sme tempo zápasu."

Milan Černický (tréner Karlovky): "Dnes sa mi ťažko hodnotí, Inter dominoval vo všetkých ukazovateľoch. Začali sme zle, prvú štvrtinu sme prehrali o vyše dvadsať bodov. Inter hral agresívne, rýchlo dopredu. Robilo nám to veľké problémy. Zaslúžené víťazstvo Interu.“

Miroslav Žilík (hráč Karlovky): "Zle sme začali. Súper si v prvej štvrtine vytvoril náskok, ktorý sa už nedal dobehnúť v ďalšom priebehu zápasu, a to rozhodlo. Nebránili sme dobre, súper mal otvorené strely a premieňal ich. Takže zaslúžené víťazstvo Interu. Nás to mrzí, lebo sme chceli predviesť iný výkon. Hlavne bojovný. Lenže dnes sa to nepodobalo na naše slová, takže musíme pritvrdiť a ja dúfam, že v stredu sa hecneme a zabojujeme viacej."