EUROVIA SBL Muži A BK Inter Incheba BA : VŠEMvs Karlovka 18:00

117
BK Inter Incheba Bratislava
61
VŠEMvs Karlovka Bratislava

Na oboch stranách nemali tréneri k dispozícii všetkých hráčov, na strane Interu do stretnutia nemohla zasiahnuť trojica Bílik, Rančík a Udrih kvôli zraneniam, na strane Karlovky zase dvojica Abrhám a Doležaj, ktorá bola k dispozícií počas dňa družstvu juniorov. Dianie v prvej štvrtine by sa dalo charakterizovať ako duelom Sedmák vs. Židzik. Práve títo dvaja pivota boli ťahúňmi svojich družstiev počas úvodných minút stretnutia. Vo vyrovnanej partii mali mierne navrch domáci, tých v úvode ťahali trojbodové šnúry práve prvého menovaného hráča. Hostia z Karlovky však dobrou podkošovou hrou donútili domáceho kormidelníka Olega Meleščenka k oddychovému času už po štyroch minútach. Vysoškokoláci sa na malý moment dokonca dostali do vedenia, ale zbytočnými stratami umožnili opäť mierne odskočil Interu do vedenia. V tejto fáze zverenci Milana Černického boli lepším celkom na palubovke, hrali príkladne, takmer bez faulov. Na palubovke potom začal úradovať hlavne Miloševič a počas niekoľkých fáz bol razom Inter v dvojcifernom náskoku. Herný systém Karlovky sa rozpadol, hráčom prestalo padať a súper to využil na famózne zakončenie prvej štvrtiny, šnúrou 18:2 sa dostal do vedenia 31:16. Hneď v úvode druhej časti ukončil Dědeček trojkou dlhé čakanie na koš hostí, Inter z tempa nepoľavil, naopak tentoraz začal hrať prím Parker. Úradujúci majster bez väčších problémov navýšil vedenie cez 20-bodovú hranicu, strelecky bol mimoriadne efektívny a pomaly, ale isto začal kontrolovať dianie na palubovke. Prvopolčasové ofenzívne predstavenie sa skončilo 59:32 z pohľadu domácich. Do druhého polčasu vstúpila Karlovka sebavedomo, ale veľmi rýchlo narazila na odpor Interu, ktorý zmaril šance na výraznejšie zníženie manka. Nováčik sa s takýmto priebehom nechcel zmieriť a aj za potlesku domáceho publika si užíval basketbal a neúnavne so súperom bojoval. Skóre aj vďaka pokračujúcej trojkovej kanonáde rástlo hlavne na domácej strane, pred poslednou štvrtinou prehrávala Karlovka už rozdielom vyše 40 bodov - 48:89. Záverečná štvrtina sa už niesla v kľudnom tempe, zahrali si všetci hráči na oboch stranách, diváci sa bavili peknými akciami a na oboch stranách bolo vidieť chuť hrať basketbal. Púť nováčika sa skončila v najkratšom možnom čase, v mestskom derby zvíťazil Inter aj v treťom prípade nad Karlovkou, tentoraz 117:61 a celú sériu vyhral 3:0 na zápasy.

Eurovia SBL - tretí štvrťfinálový zápas:

BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava 117:61 (31:16, 28:16, 30:16, 28:13) - konečný stav série 3:0, do semifinále postupuje Inter

Body - Karlovka: Židzik 19, Žilík 8, Bečarík 5, Hoferica 4, Kucsa 3 (Hlivák Dalibor 12, Dědeček 7, Rosival 3, Hlivák Dominik, Krajčír, Michálek, Stránsky)

Body - Inter: Milošević 21, Ward 15, Sedmák 13, Graham 10, Babić 2 (Parker 18, Starosta 16, Šimek 10, Musil 6, Kuffa 5, Otčenáš 1)

TH: 26/22 - 15/12, fauly: 18 - 20, trojky: 13 - 7, rozhodovali: Tomašovič, Matejčík, Kurpaš, 600 divákov

Povedali po zápase:

Richard Kusca: "V prvom rade gratulujem Interu k postupu. Určite sme mali ambíciu viac to súperovi sťažiť. Minimálne výsledkovo. Dnešný výsledok ma aj preto mrzí. Miestami to bolo možno dobré, ale zvlášť v druhom polčase sme už hrali horšie, dostávali sme ľahké koše a nechali Inter premieňať rýchle protiútoky po našich jednoduchých stratách. Domáci sa v závere už dostali do vysokého náskoku a bola to pre nich už taká kvázi exhibícia."